На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
База знань
Довідники
Пошук
Карта сайту
Новини автоцивілки
Призначення і відставки
Злиття та поглинання
Новини законодавства
Новини медстрахування
Ексклюзив від АСБ
Новини НБУ
Корпоративні новини
Банківські новини
Поиск по сайту

Новини / Новини автоцивілки / Новини автоцивілки

Скільки коштує захистити авто від воєнних ризиків?

Версия для печати Версия для печати
23.01.2024 

Громадяни, житло яких постраждало від російських обстрілів, мають шанс отримати компенсацію в межах державної програми "єВідновлення". The Page з'ясовує, чи є можливість отримати кошти за пошкоджені в ході бойових дій автівки громадян, і як працює страхування авто від воєнних ризиків:

Наразі держава у межах програми "єВідновлення" надає компенсацію громадянам тільки за житло, яке зазнало руйнувань від російських обстрілів.

"Компенсація за знищення чи пошкодження авто на законодавчому рівні з боку держави не передбачена, – пояснюють юристи". – Однак можливо, що такі законодавчі зміни згодом будуть запроваджені. Тому ми рекомендуємо власникам фіксувати факти пошкодження або знищення своїх авто, звертатися до поліції, задокументовувати та зберігати підтвердження витрат на відновлення автомобіля, щоб надалі мати можливість претендувати на отримання компенсації чи то з боку держави, чи то за рахунок відшкодування від країни-агресорки".

Чи покриває КАСКО воєнні ризики

"Приблизно третина з усіх страхових компаній, що мають ліцензію на страхування КАСКО, пропонують також і опцію покриття воєнних ризиків, яку можна додати до стандартних варіантів покриття за КАСКО, – розповідає The Page В'ячеслав Черняховський, генеральний директор Асоціації "Страховий бізнес". – Зазвичай за воєнними ризиками страхові компанії готові покривати 10-20%, рідше – до 50% від загальної вартості, на яку автомобіль застрахований за КАСКО".

Українські автовласники навряд чи масово використовують можливість хоча б частково захистити своє авто від ризиків війни. Адже за спостереженнями В'ячеслава Черняховського, навіть звичайне КАСКО в Україні не має високий попит і лише близько 15% автовласників мають такий поліс. Вочевидь, це є наслідком низького рівня доходів пересічних громадян та дуже поважного віку левової частки українського автопарку. Бо застрахувати, зазвичай, можна авто не старше 10-15 років.

"За моїми приблизними оцінками, десь 5-10% автовласників замовляють додаткову опцію страхування воєнних ризиків до договорів КАСКО, але точної статистики за цим ризиком не ведеться", — узагальнює Черняховський.

Скільки коштує КАСКО з воєнними ризиками

Для розуміння формування ціни на КАСКО з воєнними ризиками В'ячеслав Черняховський наводить орієнтовний приклад розрахунку:

  • страхова сума на автомобіль для КАСКО без покриття воєнних ризиків: 300 тис. грн;
  • термін страхування: 1 рік;
  • вартість поліса: 15 тис. грн;
  • тариф: 5%;
  • ліміт відповідальності за воєнними ризиками: 30 тис.  грн (10% від страхової суми)
  • додаткова сума для страхування воєнних ризиків на 10% вартості: 450 грн (3% від загального страхового платежу);
  • додаткова сума для страхування воєнних ризиків на 50% вартості: 2,25 тис. грн.

"Як можна побачити із розрахунків, це відносно недорогий спосіб хоча б частково захистити свій автомобіль від ризику пошкодження внаслідок війни. Відповідь на питання, чи варто це робити, у кожної людини залежить від того, чи вважає вона, що ризики достатньо високі, а також від віри в наше ППО та власну фартовість", — узагальнює Черняховський.

Чи можна застрахувати авто від воєнних ризиків на 100% окремо від КАСКО

На страховому ринку вже розповідають про окремі пропозиції, які обіцяють відшкодування навіть повної вартості авто. Такі продукти зазвичай передбачають покриття пошкодження або повної загибелі авто від ракет та безпілотників, включаючи ураження уламками. Тобто якщо у випадку прильоту автівку пошкодять фрагменти "шахеда", ракети або зруйнованої ними будівлі, такі події також покриватимуться в рамках цього продукту, який можна придбати окремо від "звичайного" КАСКО.

Що робити, якщо застрахований автомобіль постраждав від обстрілу

У випадку пошкодження авто в результаті, скажемо, падіння уламків російської ракети процес врегулювання не буде суттєво відрізнятися від стандартного алгоритму дій у разі ДТП.

Проте, В'ячеслав Черняховський наголошує, що тут насамперед потрібно отримати довідку не про ДТП, а про пошкодження майна від поліції чи прокуратури, яка має розпочати кримінальне провадження через порушення законів війни.

За словами В'ячеслава Черняховського, страховики не страхують від воєнних ризиків будь-яке майно, в тому числі автівки, що знаходяться в зоні 30-50 км від активних бойових дій.

Перелік таких зон підвищеного ризику треба уточнювати в страховій компанії. Наприклад, в одній із них відносять до територій високого ризику, де не діє страхове покриття, такі області:

  • Донецька,
  • Луганська,
  • Херсонська,
  • Миколаївська,
  • Одеська,
  • Запорізька,
  • Дніпропетровська,
  • Харківська,
  • зона 20 км вздовж кордону з росією та білоруссю.

Окремо В'ячеслав Черняховський радить узгоджувати із страховиками можливість заїзду до таких зон, наприклад, якщо страхувальник буває там у відрядженнях або у волонтерських справах.

Автор:  Марія Бабенко
Источник:  The Page
URL новости:  https://thepage.ua/ua/economy/yak-zahistiti-avto-vid-voyennih-rizikiv-i-otrimati-kompensaciyu

«« Вернуться на первую страницу раздела



Адміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес