На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
База знань
Довідники
Пошук
Карта сайту
Новини автоцивілки
Призначення і відставки
Злиття та поглинання
Новини законодавства
Новини медстрахування
Ексклюзив від АСБ
Новини НБУ
Корпоративні новини
Банківські новини
Поиск по сайту

Новини / Новини автоцивілки / Новини автоцивілки

46,6 млн євро було сплачено постраждалим у ДТП з вини українських водіїв за кордоном у 2023 році

Версия для печати Версия для печати
18.03.2024 

Різке зростання кількості українських водіїв за кордоном, а також збільшення терміну їх перебування, спричинило збільшення випадків ДТП за їх участю. Наслідком цього є стрімке зростання числа вимог від постраждалих в таких ДТП, які адресуються до українських страховиків за договорами "Зелена картка". Така ситуація зумовила збільшення загальної суми відшкодування за такими вимогами на 136% у 2023 році, що становить 46,6 млн.євро. До того ж у 2023 році розмір середньої виплати постраждалим у таких ДТП зріс на 20,3% (у порівнянні з 2022 роком – 2 562 євро) та становить 3 085 євро.

Важливо зазначити, що ліміти сум відшкодування постраждалим у ДТП встановлюються окремо для кожної країни-члена системи "Зелена картка" відповідно до локального законодавства. Тобто поліс "Зелена картка" діє в усіх країнах, а сума компенсацій залежить від вимог законодавства у сфері обов'язкового страхування відповідальності водіїв, які встановлені у кожній країні. Наприклад, якщо дорожня пригода сталася у Польщі, то ліміти компенсації становлять: по життю та здоров'ю – 5,21 млн. євро, по майну – 1,05 млн. євро. В більшості країнах ці ліміти сягають мільйонів євро, а в деяких взагалі необмежені.

Вартість договору "Зелена картка" неспівставна з витратами, які виникають внаслідок ДТП за кордоном. Нагадаємо, що водій забезпечений таким страховим сертифікатом, має право на:

  • відшкодування шкоди постраждалим завданої в ДТП з його вини, яке відбулося в країні-члені системи "Зелена картка";
  • отримання компенсації у випадку ДТП з вини водія-іноземця від іноземного страховика відповідальності такого водія;
  • отримання компенсації у випадку ДТП з вини водія незастрахованого транспортного засобу (виплати відбуваються Національним Бюро чи Гарантійним Фондом країни ДТП).
Джерело:  Сторінка МТСБУ в Telegram
URL новини:  https://t.me/mtsbu/858

«« Вернуться на первую страницу разделаАдміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес