На главную страницу Ассоциация Страховой бизнес (АСБ)

В Україні кількість загиблих та травмованих в дтп зросла на 27%


14.05.2024 

В поліції наголошують на неуважності як водіїв, так і пішоходів.

З року в рік зростає кількість дітей, які загинули внаслідок ДТП. Якщо в 2022 році було 125 таких випадків, то в 2023 році зафіксовано вже 175 летальних випадків. Загалом минулого року сталося 23 642 ДТП з травмованими та загиблими. І це на 27 відсотків більше, ніж 2022 року. Про це повідомив директор "Київської міжрегіональної філії" ДП "Український науково-дослідний інститут медицини транспорту МОЗ України" Юрій Чорний в ефірі "Українського радіо".

Водночас, лише за 4 місяці 2024 року сталося майже 50 тисяч випадків ДТП. Такі дані озвучили в департаменті патрульної поліції. Основні причини – перевищення швидкості, водіння в нетверезому стані, неуважність та недотримання правил дорожнього руху.

В поліції наголошують, що пішоходи так само учасники дорожнього руху і повинні дотримувати правил безпеки, зокрема, носити жилети чи одяг зі світловідбивними стрічками у вечірній час доби. У судовій практиці вже багато випадків, коли притягають до відповідальності саме пішоходів. Крім того, водії самокатів, які рухаються зі швидкістю 25 км/год, – також повноцінні учасники дорожнього руху, і мають нести адміністративну або кримінальну відповідальність.

Також є випадки, коли страхова стягує кошти з батьків неповнолітньої особи, яка рухалась на самокаті по тротуарній частині та скоїла наїзд на пішохода.

Експерти наголошують, що в Україні починається щорічний тиждень безпеки дорожнього руху, до якого підготувалися 230 міст. Основна частина заходів спрямована на дітей, оскільки починаються літні канікули, на вулицях з'являється більше велосипедистів, дітей на самокатах та велобігах. Тому дуже важливо, щоб уважними на дорозі були як водії, так і інші учасники дорожнього руху.

Джерело:  Дзеркало Тижня
URL новини:  https://zn.ua/ukr/UKRAINE/v-ukrajini-kilkist-zahiblikh-ta-travmovanikh-v-dtp-zrosla-na-27.html

«« Вернуться на первую страницу раздела