На главную страницу
 
Главная
О нас
Новости
Обсуждения
База знаний
Справочники
Поиск
Карта сайта
Новости автогражданки
Назначения и отставки
Слияния и поглощения
Новости законодательства
Медицинские новости
Эксклюзив от АСБ
Новости Нацкомфинуслуг
Корпоративные новости
Банковские новости
Поиск по сайту

Новости / Новости рынка

Нацбанк синхронізував з Нацкомфінпослуг проведення спліту

Версия для печати Версия для печати
10.02.2020 

Національний банк та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг підписали Меморандум про взаємодію і співпрацю для реалізації закону про "спліт".

Идеться про передачу частини функцій державного регулювання та нагляду за небанківськими фінансовими установами від Нацкомфінпослуг до Нацбанку.

У вересні 2019 року був прийнятий закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг", яким передбачено "спліт" з 1 липня 2020 року: Національний банк стане регулятором страхових, лізингових, фінансових компаній, кредитних спілок, ломбардів та бюро кредитних історій замість Нацкомфінпослуг.

Підписаний меморандум забезпечить координацію під час процесу передачі функцій з регулювання та нагляду за ринком небанківських фінансових послуг. Від Національного банку документ підписала в. о. голови Катерина Рожкова, від Нацкомфінпослуг – голова Iгор Пашко.

Меморандум передбачає:

  • створення робочої групи з представників регуляторів, яка координуватиме взаємодію НБУ та Нацкомфінпослуг з метою передавання функцій;
  • порядок обміну між інституціями інформацією з кадрових питань, планами роботи Нацкомфінпослуг на 2020 рік, у тому числі щодо запланованої діяльності Нацкомфінпослуг з підготовки проєктів регуляторних актів;
  • передавання Національному банку документів та матеріалів, створених Нацкомфінпослуг у процесі виконання своїх повноважень та функцій;
  • обмін інформацією про нагляд за небанківськими фінансовими установами, у тому числі досвідом проведення перевірок та застосування заходів впливу.

Меморандум набрав чинності 7 лютого 2020 року і буде діяти до моменту завершення його сторонами реалізації положень закону про "спліт".

Источник:  Финансовый клуб
URL новости:  https://finclub.net/ua/news/natsbank-sinkhronizuvav-z-natskomfinposlug-provedennya-splitu.html

«« Вернуться на первую страницу разделаАдминистрация сайта не всегда разделяет мнение авторов чьи статьи размещены на ресурсе.
При использовании материалов сайта гиперссылка www.insurancebiz.org обязательна.
© 2006–2009 Ассоциация Страховой Бизнес