На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
База знань
Довідники
Пошук
Карта сайту
Новини автоцивілки
Призначення і відставки
Злиття та поглинання
Новини законодавства
Новини медстрахування
Ексклюзив від АСБ
Новини НБУ
Корпоративні новини
Банківські новини
Поиск по сайту

Новини / Новини ринку

В Україні впроваджують пілотні проекти із фармакологічного страхування

Версия для печати Версия для печати
07.12.2021 

В Рівному, Сумах, Запоріжжі, Одесі, Харкові та Києві запускаються пілотні проекти із фармакологічного страхування. Відповідний меморандум для їхнього впровадження підписали у Міністерстві охорони здоров’я України 7 грудня.

"За оцінками МОЗ, щорічно українці залишають в аптеках близько 60 млрд грн, і понад 50% з них витрачають на ліки без доведеної ефективності та за необґрунтованими призначеннями.

Пілотний проект з фармакологічного страхування, це можливість зменшити фінансове навантаження на сімейний бюджет за рахунок добровільного медичного страхування.

Є ліки, що не входять до програми "Доступні ліки", та вартість яких не відшкодовується за програмою реімбурсації, і саме завдяки добровільному страхуванню можна отримати компенсацію на ліки, які призначаються під час амбулаторного лікування", – зазначив Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко

У закладах охорони здоров’я міст, що беруть участь у пілотних проектах, лікарі уже мають доступ до системи фармакологічного страхування. Для того, щоб взяти участь у проекті, пацієнт має придбати страховий поліс та сповістити про це свого лікаря. Пацієнт сплачуватиме 120 грн на місяць та отримає можливість використати страхову суму у 20 тис. грн у разі призначення їй ліків, що не входять до програми "Доступні ліки", та вартість яких не відшкодовується за програмою реімбурсації.

Щоб отримати ліки за страховкою у разі хвороби, пацієнт приходить до лікаря, обстежується, отримує рецепт на ліки. Препарати, які входять в програму фармакологічного страхування, автоматично бронюються в аптеці. Пацієнт отримує повідомлення з інформацією про аптеку, де можна забрати ліки. Оплата ліків страховою компанією відбувається автоматично, без залучення пацієнта або лікаря.

Проект є контрольованим, рецепти виписуються лише на міжнародні некомерційні назви препаратів (МНН). Вибір торговельного найменування автоматизований та діє за принципами доступності та ціни. Умови проекту роблять неможливим призначення ліків, які не передбачені клінічними протоколами.

Щоб реалізувати цей проект, Міністерство охорони здоров’я, Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, Національна асоціація страховиків України, Ліга страхових організацій України, Асоціація "Страховий бізнес", а також АТ "ПриватБанк" уклали меморандум про співпрацю в галузі добровільного медичного страхування витрат населення, пов’язаних із забезпеченням лікарськими засобами та медичними виробами.

Наразі формується робоча група для відпрацювання питань та рішень, які можуть виникнути в процесі реалізації проекту.

Меморандум має відкриту форму – до нього можуть приєднатися інші учасники, які готові розвивати медичні сервіси в Україні.

Источник:  КМУ
URL новости:  https://www.kmu.gov.ua/news/v-ukrayini-vprovadzhuyut-pilotni-proekti-iz-farmakologichnogo-strahuvannya

«« Вернуться на первую страницу раздела



Адміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес