На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
База знань
Довідники
Пошук
Карта сайту
Новини автоцивілки
Призначення і відставки
Злиття та поглинання
Новини законодавства
Новини медстрахування
Ексклюзив від АСБ
Новини НБУ
Корпоративні новини
Банківські новини
Поиск по сайту

Новини / Новини НБУ / Новини НБУ

46 страховиків та 9 кредитних спілок порушили у II півріччі 2020 року обов’язкові нормативи – складені акти про правопорушення

Версия для печати Версия для печати
16.03.2021 

Національний банк України за результатами перевірки звітності за друге півріччя 2020 року встановив низку порушень обов’язкових фінансових нормативів, які мають вплив на платоспроможність страхових компаній та кредитних спілок. Обов’язкові фінансові нормативи порушили 46 страховий компаній та 9 кредитних спілок. 

Також регулятор зафіксував факти неподання звітності 15 страховиками та 14 кредитними спілками. Страхові компанії, які не подали звітність, тривалий час мали складнощі із дотриманням обов’язкових фінансових нормативів.

За результатами порушень Національний банк склав відповідні акти та направив фінансовим установам, які мають право упродовж семи робочих днів із дня отримання акту надати Національному банку письмові заперечення або пояснення щодо вчиненого порушення.

Керівники фінансових установ будуть запрошені Національним банком на розгляд актів про правопорушення для надання пояснень чи заперечень стосовно допущених порушень.  Запрошення буде надіслане не пізніше ніж за пʼять робочих днів до дати такого розгляду.

"Ми посилено слідкуємо за роботою високоризикових сегментів небанківського ринку – страховиків та кредитних спілок. Виконання обов’язкових нормативів дозволяє кредиторам та клієнтам цих фінансових установ почуватися захищеними. Попри загальне зниження кількості порушників у 2020 році, ми як регулятор повинні своєчасно реагувати на невиконання нормативів. Адже їхнє дотримання та подання звітності – одна із ключових пруденційних вимог до гравців ринку. Якщо порушення не будуть усунені, ми найближчим часом розглядатимемо можливість застосування заходів впливу до таких фінустанов. На розгляд актів обов’язково будуть запрошені керівники фінустанов для надання пояснень щодо самого порушення та анонсування захів для його усунення", – наголосив заступник Голови Національного банку Ярослав Матузка.

Источник:  НБУ
URL новости:  https://bank.gov.ua/ua/news/all/46-strahovikiv-ta-9-kreditnih-spilok-porushili-u-ii-pivrichchi-2020-roku--obovyazkovi-normativi--skladeni-akti-pro-pravoporushennya

«« Вернуться на первую страницу разделаАдминистрация сайта не всегда разделяет мнение авторов чьи статьи размещены на ресурсе.
При использовании материалов сайта гиперссылка www.insurancebiz.org обязательна.
© 2006–2009 Ассоциация Страховой Бизнес