На главную страницу Ассоциация Страховой бизнес (АСБ)

У липні небанківський ринок поповнили 15 нових компаній, натомість 21 установа залишила ринок – результати ліцензування та реєстрації


04.08.2021 

У липні кількість учасників небанківського фінансового ринку зменшилася до 1938 (станом на 31 липня) з 1946 (станом на 30 червня). Кількість банків залишилася незмінною та становить 73.

За липень Національний банк ухвалив рішення про реєстрації 15 нових гравців небанківського фінансового ринку, а саме – 12 фінансових компаній, одного ломбарду та двох лізингових компаній.

Водночас упродовж місяця було виключено з реєстрів 21 учасника ринку, а саме – чотирьох страховиків, п’яти кредитних спілок, восьми фінансових компаній, трьох лізингових компаній та одного ломбарду.

Наразі на небанківському ринку працюють 160 non-life страховиків (було 162) та 17 life страховиків (було 19), 287 ломбардів, 303 кредитні спілки (було 308), 137 лізингових компаній (було 138), 973 фінансові компанії (було 971) та 61 страховий брокер.

На платіжному ринку діють 37 платіжних систем, створених резидентами, та 15 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами.

Ухвалені рішення з питань ліцензування та реєстрації

У липні до Національного банку надійшло 537 запитів від учасників ринку на реєстраційні та ліцензійні дії. Найбільша кількість запитів стосувалася фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців – 434. Кількість запитів щодо кредитних спілок становила 31 та страховиків – 72.

У липні Національний банк продовжував застосовувати заходи впливу до учасників небанківського фінансового ринку. Зокрема, регулятор за власною ініціативою анулював всі ліцензії чотирьом установам – трьом фінансовим компаніям та одній кредитній спілці. Також у липні НБУ тимчасово зупинив дію ліцензій 10 фінансовим установам через порушення. Натомість трьом фінансовим компаніям та одній кредитній спілці було поновлено дію ліцензій після усунення порушень.

Станом на 31 липня Національним банком ухвалені рішення щодо:

Источник:  НБУ
URL новости:  https://bank.gov.ua/ua/news/all/u-lipni-nebankivskiy-rinok-popovnili-15-novih-kompaniy-natomist-21-ustanova-zalishila-rinok--rezultati-litsenzuvannya-ta-reyestratsiyi

«« Вернуться на первую страницу раздела