На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
База знань
Довідники
Пошук
Карта сайту
Новини автоцивілки
Призначення і відставки
Злиття та поглинання
Новини законодавства
Новини медстрахування
Ексклюзив від АСБ
Новини НБУ
Корпоративні новини
Банківські новини
Поиск по сайту

Новини / Новини НБУ / Новини НБУ

Страховики можуть бути фінансовими гарантами, долучаючись до міжнародних транзитних перевезень

Версия для печати Версия для печати
11.01.2022 

Національний банк України повідомляє, що страховики можуть бути фінансовими гарантами, долучаючись до міжнародних транзитних перевезень. Таке право визначено Законом України "Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи" (далі – Закон про транзит).

Утім, долучаючись до такої діяльності, за умови відповідності вимогам, встановленим у статті 29 Закону про транзит, страховим компаніям слід звернути увагу на кілька важливих аспектів.

По-перше, отримання статусу фінансового гаранта можливе після внесення страховика до реєстру фінансових гарантів, який ведеться Державною митною службою України.

По-друге, страховики повинні здійснювати діяльність на підставі ліцензії добровільного страхування відповідальності перед третіми особами. 

По-третє, договори страхування мають відповідати вимогам Закону про транзит та умовам надання фінансових гарантій. Такі договори укладаються страховиками на підставі правил страхування, умовами яких передбачено страхування відповідних ризиків. 

По-четверте, страхові резерви мають бути сформовані в обсязі 75% від нарахованих страхових премій за кожним укладеним відповідно до Закону про транзит договором страхування, який діє на дату формування відповідних страхових резервів. Ця умова також є обов’язковою для виконання страховою компанією функцій фінансового гаранта.

Источник:  НБУ
URL новости:  https://bank.gov.ua/ua/news/all/strahoviki-mojut-buti-finansovimi-garantami-doluchayuchis-do-mijnarodnih-tranzitnih-perevezen

«« Вернуться на первую страницу разделаАдминистрация сайта не всегда разделяет мнение авторов чьи статьи размещены на ресурсе.
При использовании материалов сайта гиперссылка www.insurancebiz.org обязательна.
© 2006–2009 Ассоциация Страховой Бизнес