"Всі розрахунки показують, що ціни на ОСЦПВ піднімуться на 70% або більше, тому що виплати зростуть по новим полісам на 100%", заявив Вячеслав Черняховський, генеральний директор Асоціації "Страховий бізнес" в інтерв'ю Українському радіо
При цьому залишається відкритим питання щодо пільговиків. Якщо УБД тощо звільнять від оплати страхової премії, то на кожного автовласники треба буде "накинути" по 100-150 грн додаткових витрат на виплати за такі категорії громадян. Але покращення умов виплат повинно у свідомості автовласників перевищити невдоволення внаслідок зростання цін.
Проте ми розуміємо, що поки виплати за новими умовами будуть отримувати тільки ті, хто постраждав від ДТП з винуватцем з новим полісом зразка 2025 року, тобто ще мінімум півроку буде зростати незадоволені, які просто не будуть укладати договори з ОСЦПВ за новими цінами.
Прогнози падіння переукладання договорів оцінюються на перший квартал 2025 року від 10% до 25% (особисто вважаю, що у січні буде до 20%, а потім почне трохи вирівнюватися). Тут може виникнути спокуса у СК знизити ціну "тимчасово", щоб не було цінового шоку.А при цьому посередники, банки та сайти-агрератори вже в очікуванні надприбутків внаслідок того, що їх комісійна винагорода за реалізацію залишиться на рівні 30-40%, але від нових, збільшених майже вдвічі цін. Тобто споживач неймовірно збагатить не СК, а посередників. Все це негативно вплине на сприйняття нововведень, тому що в ДТП попадає 2% водіїв, а платити суттєво більше почнуть всі.
Ми вже мали досвід 30 років тому, коли ОСЦПВ відмінили "заднім числом", тому сподіваюся, що НБУ та депутати займуть відповідальну позицію, коли почнеться хейт.
Так, в нас є "залізний аргумент" щодо імплементації Директиви ЄС відповідно до Угоди, проте це під час найбільшої воєнно-економічної кризи не буде позитивно сприйнято пересічним автовласником. І тут потрібна постійна комунікація на різних рівнях саме з боку Влади та НБУ, тому що аргументи від СК сприйматися майже не будуть, а будуть викликати зворотню реакцію (достатньо почитати коментарі під відповідними постами у ФБ, рекламах СК, агентів та агрегаторів – там не підбирають пристойних слів про страховиків, владу, президента тощо).
Чекаємо на продовження цієї історії та бажаємо страховому ринку, МТСБУ та НБУ з честю вийти із дуже складної іміджевої ситуації.