На главную страницу
 
Главная
О нас
Новости
Обсуждения
База знаний
Справочники
Поиск
Карта сайта
Новости автогражданки
Назначения и отставки
Слияния и поглощения
Новости законодательства
Медицинские новости
Эксклюзив от АСБ
Новости Нацкомфинуслуг
Корпоративные новости
Банковские новости
Поиск по сайту

Новости / Новости законодательства / Новости законодательства

Національний банк дебюрократизує проведення валютних операцій для страхових компаній

Версия для печати Версия для печати
01.11.2016 

В рамках дебюрократизації валютного регулювання Національний банк України спрощує використання іноземної валюти в діяльності страхових компаній. Для цього регулятор вносить зміни до Положення про застосування іноземної валюти в страховій діяльності.

По-перше, скасовано вимогу про обов’язкове подання перекладу документів, викладених іноземною мовою. В подальшому такий переклад надаватиметься лише за наявності відповідної потреби у банку, що забезпечує контроль за операціями.

По-друге, відтепер банки зможуть проводити валютні операції на підставі не лише оригіналів документів, а й їх копій. I оригінали, і копії будуть прийматися і в паперовій, і в електронній формі.

Це дозволить прискорити обслуговування клієнтів під час проведення банками валютних операцій, автоматизувати процеси обробки та зберігання документів, зменшити надмірне навантаження на клієнтів банків щодо документального оформлення валютних операцій.

По-третє, Національний банк спрощує вимогу до оформлення копій документів, необхідних для цілей валютного контролю у сфері страхової діяльності. Досі копії певних документів обов’язково мали засвідчуватися нотаріально. Відтепер Положення дозволятиме приймати і копії таких документів, що засвідчені безпосередньо клієнтом банку. Так само, і переклади документів можна буде засвідчувати не лише нотаріально, а й клієнтом банку.

Такий крок сприятиме суттєвому зменшенню адміністративних витрат страхових компаній. Натомість вони тепер зможуть використати вивільнені кошти для пожвавлення власної економічної діяльності.

Відповідні зміни затверджені постановою правління Національного банку України № 398 від 1 листопада 2016 року "Про затвердження Змін до Положення про застосування іноземної валюти в страховій діяльності". Постанова набуває чинності з 2 листопада 2016 року.

Атрибуты:  https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article;jsessionid=84A054132B42AE9D72AF8C3E6525269E?art_id=38833577&cat_id=55838

«« Вернуться на первую страницу разделаПравовые базы
Нацкомфинуслуг

Администрация сайта не всегда разделяет мнение авторов чьи статьи размещены на ресурсе.
При использовании материалов сайта гиперссылка www.insurancebiz.org обязательна.
© 2006–2009 Ассоциация Страховой Бизнес