На главную страницу Ассоциация Страховой бизнес (АСБ)

Страхування житла потребує термінових змін на тлі зростання природних ризиків: Conning


25.10.2024 

Згідно з нещодавнім звітом Conning, зростаючий вплив природних катаклізмів загрожує сектору страхування житла, що вказує на те, що галузь не може підтримувати свою поточну траєкторію без значних змін.

Хоча стихійні лиха завжди становили ризик для страховиків, останніми роками збитки від них різко зросли. У період з 1991 по 2016 рік збитки від природних катастроф становили в середньому 3,9% прямих премій галузі; за останні сім років цей показник збільшився більш ніж удвічі – до 8,5%.

Alan Dobbins, директор групи страхових досліджень Conning і автор звіту, зазначив: "Зростання збитків від стихійних лих пов'язане не лише з первинними загрозами, такими як урагани".

Він продовжив: "Натомість, вторинні небезпеки – менш масштабні події, такі як сильні конвективні шторми, повені та лісові пожежі – стали значним джерелом щорічної активності катастроф. Тому страхова індустрія зосереджує нову увагу на цих вторинних ризиках, які історично недооцінювалися, але зараз виявляються настільки ж проблематичними, як і великі події".

Крім того, такі фактори, як зростання щільності населення, інфляція та економічний розвиток, посилили шкоду, завдану цими подіями.

У відповідь на цей тиск Dobbins пояснив, що страховики адаптуються до поточних умов. Серед поширених реакцій – підвищення тарифів та запровадження більш суворих правил андеррайтингу, але ще однією важливою реакцією ринку стала повна відмова від певних сфер з високим рівнем ризику.

Dobbins підсумував: "Галузь пережила не менш складні часи, але для страховиків буде важливо взяти на себе ініціативу в розробці рішень щодо подолання кризи на основі управління ризиками до того, як законодавці та регулятори візьмуть її під свій контроль".

Джерело:  Reinsurance News
URL статті:  https://www.reinsurancene.ws/homeowners-insurance-requires-urgent-changes-amid-rising-nat-cat-risks-conning/

«« Вернуться на первую страницу раздела