Ассоциация Страховой бизнес (АСБ) |
Огляд глобального ринку кіберстрахування: основні тренди та прогнози щодо тарифів |
Глобальний ринок кіберстрахування показав щорічне зростання з 2017 по 2023 рік на 32%, коли глобальні премії подвоїлися двічі: спочатку з 2017 по 2020 рік і знову з 2020 по 2023 рік, а прогнози передбачали продовження цих темпів зростання, йдеться у звіті Swiss Re.
Хоча швидке зростання ринку кіберстрахування може сповільнюватися, сектор продовжує залишатися привабливим для зростання. Дані перестраховика свідчать про уповільнення темпів зростання та зниження тарифів страхування, що вказує на те, що попередній оптимізм аналітиків був невиправданим. Незважаючи на це, зберігаються прогнози про щорічне зростання ринку кіберстрахування на рівні 20%, що викликає питання про їх реалістичність на тлі геополітичних змін.
Кіберризики залишаються головною проблемою 62% компаній. Щорічне опитування The Travelers щодо кіберзагроз показало, що порушення безпеки та несанкціонований доступ турбує 57% компаній, програмне забезпечення-вимагачі (54%), небезпечні комп’ютерні практики співробітників (53%), системні збої (53%). Це ключові побоювання опитанних респондентів.
Зростання забезпечували великі корпоративні клієнти та підвищення тарифів на кіберзахист. До 2019 року зростання ринкової премії відбувалося здебільшого за рахунок зростання нових ризиків у Північній Америці та Європі. Все більше корпорацій купували кіберстрахування.
З 2020 по 2023 рік основним рушієм зростання стала хвиля атак програм-вимагачів, що призвела до значних фінансових втрат. Ринок відреагував підвищенням тарифів, щоб покрити збільшений ризик.
Індустрія кіберстрахування швидко відреагувала на сплеск атак програм-вимагачів. Підвищені збитки в 2019 і 2020 роках змусили страховиків посилити стандарти андеррайтингу, вимагаючи від страхувальників міцніших заходів кібербезпеки.
Страховики також зменшили ліміти страхового покриття та підвищили премії у відповідь на підвищений ризик. Попри суттєве зростання тарифів у 2020 році, органічне зростання (покупка нових полісів та підвищення лімітів існуючими клієнтами) відставало.
Глобальні премії з кіберстрахування
Зростання премій досягло піку в 2022 році, головним чином завдяки коригуванню цін на кіберстрахування, а не збільшенню кількості полісів. Згідно дослідження Hiscox, майже половина бізнесів, які постраждали від кібератак – 47% у світі та 46% у Великобританії – повідомляють про значні труднощі з залученням нових клієнтів, що значно більше, ніж 20% минулого року.
Крім того, 43% опитаних втратили існуючих клієнтів (порівняно з 21% у 2023 році), 38% зазнали негативної публічності (зростання з 25%), а 21% втратили бізнес-партнерів (збільшення з 16%).
Побоювання щодо репутаційної шкоди також впливають на рішення компаній щодо виплат викупу. Протягом минулого року компанії здебільшого обирали виплачувати викуп кіберзлочинцям, щоб захистити дані клієнтів, зберегти репутацію та відновити дані через відсутність резервних копій.
Однак виплата викупу не гарантує відновлення даних, оскільки лише 18% бізнесів змогли успішно повернути всю інформацію.
У 2022 і 2023 роках ринок кіберстрахування зазнав значних змін. Спочатку високі тарифи і прибутковість привабили нових гравців, що посилило конкуренцію. Це призвело до зниження тарифів у 2023 році, що компенсувало значну частину органічного зростання.
Ці тенденції спостерігалися в усьому світі, але з регіональними відмінностями. У Північній Америці підвищення тарифів було вищим, ніж у Європі, що особливо вплинуло на великі корпорації, тоді як сегмент МСБ зазнав більш помірних змін.
Глобальні тарифи кіберстрахування та нові тренди ринку
Незважаючи на те, що епоха швидкого, двозначного зростання на ринку кіберстрахування починає охолоджуватись, потенціалу не бракує, оскільки різні регіони мають різні потреби, і дефіцит кіберзахисту все ще значний у всьому світі, зазначає Swiss Re.
"Розглядаючи розвиток ринку та досліджуючи Swiss Re Cyber Data Lake, ми очікуємо продовження фази зростання – однак з різними рушіями та регіональними відмінностями", – заявив Дані Тоблер, керівник кіберперестрахування у Swiss Re.
Ринок кіберстрахування далеко не насичений. На 2025 рік Swiss Re прогнозує премії на рівні $16,6 млрд (+8% порівняно з 2024 роком), і дефіцит кіберзахисту залишається значним. З одного боку, існує значний географічний потенціал, що видно з нерівномірного розподілу кіберпремій по регіонах.
Дані Тоблер, керівник кіберперестрахування у Swiss Re
Північна Америка домінує з часткою премій у 70%, за нею йдуть Європа (19%) та Азія-Пасіфік APAC (8%) за даними Swiss Re. Це не тільки ілюструє різний рівень зрілості кіберринків у світі, але й підкреслює потенціал зростання у багатьох економіках Європи та регіону APAC.
Органічне зростання у секторі великих корпорацій здебільшого обмежене клієнтами, які купують вищі ліміти покриття кіберризиків, тоді як потенціал у сегменті МСБ залишається значним завдяки клієнтам, які купують нові поліси.
Великі корпорації (з річним доходом понад $10 млрд) значно активніше приймають кіберстрахування (80%, за даними Swiss Re), ніж МСБ (з річним доходом менше $100 млн), де рівень прийняття становить лише близько 10%.
Коротко кажучи, існує величезний дефіцит кіберзахисту для малого та середнього бізнесу. Сегмент МСБ пропонує величезну можливість для зростання кіберстрахування в усьому світі. Однак обслуговування малого та середнього бізнесу вимагає інвестицій і адаптованих підходів.
Ринок кіберстрахування продовжує залишатися привабливою можливістю для зростання, випереджаючи інші види страхування. Однак важливо мати реалістичні очікування щодо майбутнього зростання.
Ринкові дані свідчать, що з 2023 року кіберринок перейшов від двозначного зростання, обумовленого підвищенням тарифів, до незначного зростання. У майбутньому учасникам ринку необхідно зосередитись на розширенні клієнтської бази для сталого зростання.
Ринок кіберстрахування очікує значного зростання порівняно з іншими напрямками страхування майна протягом наступних 10 років. Проте існує певне занепокоєння щодо того, як досягти цього зростання – особливо через повільне зниження премій на ринку США, який займає левову частку.
Кіберстраховики й надалі стикатимуться з проблемами андеррайтингу, оскільки ринкова конкуренція та частота страхових випадків зростають через швидкі технологічні зміни.
У звіті CyberCube Cyber Insurance Market Outlook на 2024-2034 роки, зазначається, що це швидке зростання буде зумовлене зростаючою цифровізацією світової економіки та занепокоєнням щодо кіберризиків.
Зміни в ландшафті кіберзагроз принципово не змінюють частоту чи серйозність кібератак. Еволюція наступальної та оборонної стратегії компаній та нова тактика можуть кардинально змінити прогнози.
Найбільший потенціал криється у сегменті МСБ: щоб підвищити стійкість до кіберзагроз, індустрія страхування має не тільки розширювати географічну присутність, але й адаптувати продукти та послуги для передачі ризиків відповідно до потреб цього сегмента клієнтів і знайти ефективні способи їх розповсюдження, зазначають аналітики.
Джерело: | Форіншурер |
URL статті: | https://forinsurer.com/news/24/11/19/44409 |
«« Вернуться на первую страницу раздела