![]() |
Ассоциация Страховой бизнес (АСБ) |
![]() |
![]() |
Очікується стрімке зростання премій з кіберстрахування |
Згідно з нещодавно опублікованим звітом, світовий ринок кіберстрахування досягне приблизно $16,3 млрд премій до 2025 року: "Кіберстрахування – ризики та тенденції 2025" від Munich Re.
Постійне зростання ринку пов'язане з ескалацією кіберзагроз та зростанням залежності від цифрової інфраструктури.
Зростання ринку може продовжитися: за оцінками Munich Re, до 2027 року він досягне $29 млрд, що більш ніж удвічі перевищить рівень 2023 року.
Згідно зі звітом, кіберзагрози зросли в масштабах і впливі, що стимулює інвестиції в засоби кібербезпеки і страхування для контролю над втратами.
Більшість втрат припадає на чотири типи атак:
Згідно зі звітом, уряд, виробничий та технологічний сектори особливо схильні до кібератак.
Мікро– та малий бізнес є особливо вразливим через недостатні заходи кібербезпеки.
Окреме опитування, проведене Munich Re, показало, що 87% респондентів С-рівня вважають захист своєї організації недостатнім.
Програми-вимагачі були основною причиною кібератак, а виробнича галузь, як правило, була головною мішенню. Охорона здоров'я посіла друге місце.
Аналіз показав, що найбільша частка витрат (51%) серед усіх компонентів витрат припадає на переривання бізнесу (BI).
BI-ризик через кібератаки зростає в усіх секторах.
Рівень витоків даних залишається високим, а середня вартість витоку зросла на 10 відсотків, досягнувши історичного максимуму в 4,88 мільйона доларів США.
За даними Munich Re, цифрові вузькі місця в ланцюгах поставок і надалі створюватимуть серйозні ризики, пов'язані з компрометацією програмного забезпечення, компрометацією постачальників керованих послуг або перебоями в наданні окремих послуг.
Звіт показав, що штучний інтелект є найбільшим викликом для кібербезпеки.
Кібердіяльність національних держав створює потенціал для виникнення цифрових полів битв, дезінформації та дезінформації, що додає викликів кіберризикам.
Технологічні досягнення, такі як квантові обчислення та робототехніка, також відіграватимуть дедалі важливішу роль у бізнес-операціях у майбутньому.
У 2024 році світовий ринок кіберстрахування склав 15,3 млрд доларів США, що відповідає менш ніж 1% світового обсягу премій у страхуванні комерційних ризиків у 2024 році.
Експерти Munich Re очікують, що до 2030 року світовий обсяг премій збільшиться більш ніж удвічі, а середньорічні темпи зростання становитимуть понад 10%.
"З розвитком діджиталізації кіберзахист від однієї з найбільших загроз для економіки та суспільства стає все більш важливим, – сказав Томас Блунк, генеральний директор з перестрахування. "І все ж, великій кількості організацій не вистачає адекватних гарантій та покриття. Мюнхенське перестрахувальне товариство прагне охопити тих, хто ще не застрахований або недостатньо застрахований, ми прагнемо підвищити кіберстійкість і поступово ліквідувати критичну прогалину в захисті".
Північна Америка є найбільшим ринком кіберстрахування із загальним обсягом премій у $10,6 млрд і часткою 69% світових премій у 2024 році.
У звіті зазначається, що загальні премії Європи у 2024 році склали $3,3 млрд, що становить 21% світових премій і демонструє середньорічний темп зростання (CAGR) на рівні 26% (2020-2024 рр.).
Очікується, що Європа та Азія/Океанія збільшать свою частку на світовому ринку.
Очікується, що до 2027 року на Європу припадатиме 24% премій світового ринку кіберстрахування, а на Азію/Океанію – 8%.
Очікується, що кіберстрахування залишиться одним з найбільш швидкозростаючих підсекторів світового страхового ринку.
Більшість премій припадає на великі корпорації, в той час як МСП продовжують нести свої кібер-ризики самостійно або не мають достатньої обізнаності про ризики, що спонукає їх купувати адекватне кібер-страхування, додається у звіті.
Продовжує існувати прогалина в захисті кіберстрахування, що створює невикористаний потенціал для кіберстрахування, в основному через проблеми з ціноутворенням, недостатню обізнаність і розуміння продукту, а також недостатній обсяг послуг.
Джерело: | Carrier Management |
URL статті: | https://www.carriermanagement.com/news/2025/04/11/274106.htm |
«« Вернуться на первую страницу раздела
![]() |