На главную страницу Ассоциация Страховой бизнес (АСБ)

Страховики та бокери констатують зниження тарифів на кіберперестрахування в 2026 році


04.02.2026 

Gallagher Re зафіксував різке зниження цін на кіберперестрахування під час поновлення договорів 1 січня 2026 року, при цьому скориговані з урахуванням ризику тарифи для сукупного покриття збитків понад норму знизилися на 32%.

Зниження відображається в індексі тарифів, скоригованому на кіберризик, який відстежує ціни на перестрахування після коригування змін базового рівня ризику, а загального тарифу.

Індекс зосереджений на кібер стоп-лоссах та загальних договорах на перевищення збитків, де зараз відбувається найбільше закупівель перестрахового покриття.

З моменту запровадження Індексу в 2015 році, ці агреговані структури стали кращим непропорційним варіантом для покупців кіберперестрахування.

Тарифи на кіберперестрахування та структура кіберризиків

Сукупний кіберринок залишається найбільш капіталізованим сегментом непропорційного кіберперестрахування та демонструє найменший розкид цін та тарифів серед перестраховиків.

Зміна структури кіберризику різко відрізняється від оцінки ризиків нерухомості. У кіберстрахуванні ліміти не масштабуються лінійно залежно від експозиції.

Індекс спирається на внутрішню систему управління ризиками Gallagher Re, враховуючи рух базової ставки, припущення щодо тенденції збитків, вибір волатильності та вибір моделі катастроф.

За даними Beinsure, ці дані моделювання більше впливають на ціноутворення в кіберсекторі, ніж самі історичні коефіцієнти збитковості.

Надлишок перестрахових місткостей

Gallagher Re заявила, страховики забезпечили покращення у структурних показниках поряд зі зниженням тарифів перестрахування, що мало таке ж значення, як і загальне ціноутворення.

Надлишок перестрахових місткостей під час січневого продовження договорів зумовив масштаби зниження тарифів. Пропозиція перевищувала попит на всіх агрегованих рівнях, що змушувало перестраховиків конкурувати за ціною.

Багато цедентів поновили програми з меншими обмеженнями, що збільшило ймовірність перестрахового відшкодування, водночас сплачуючи менше премії з урахуванням ризику. Це сталося через подальше зниження цін на первинні кіберризики, що спричинило очікування щодо зниження вартості збитків цедентів до 2026 року.

Кіберстраховики продовжують надавати пріоритет перестраховому покриттю, яке асиметрично реагує на погіршення тенденцій збитків, підвищення частоти подій або окрему системну кіберподію.

Агрегатні структури, якщо їх правильно спроектувати, все одно виконують цю функцію краще, ніж більшість альтернатив, вважають експерти.

Ринок кіберстрахування та перестрахові тренди

Згідно з нашими даними, поновлення договорів перестрахування у січні є одним із найстрімкіших скоригованих з урахуванням ризику зниження цін на ринку кіберперестрахування з моменту зростання агрегованого покриття.

Ринок кіберстрахування демонструє дві протилежні тенденції. Великі корпорації стали стійкішими завдяки кращій підготовці та системам реагування, що зменшило масштаб деяких найбільших атак.

Водночас загроза продовжує розширюватися: кіберзлочинці змінюють тактику та б’ють по середніх і малих компаніях, які не мають такого рівня захисту.

За перше півріччя Allianz зафіксував близько 300 заявлених кіберстрахових випадків – стільки ж, як і торік. Відмінність у масштабі збитків: середня вартість вимог знизилася більш ніж на 50%, а кількість великих збиткових випадків – на 30%.

У 2025 році 40% крупних страхових випадків містили елемент ексфільтрації даних – проти 25% у 2024-му. Такі інциденти вдвічі дорожчі за просте шифрування.

Середня глобальна вартість витоку даних у 2024 році сягнула майже $5 млн, зокрема через жорсткіші регуляції.

За секторами лідирує виробництво (33% від вартості великих заяв), професійні послуги (18%), а ритейл тепер у трійці з 9%. Магазини та онлайн-ритейлери мають великий обсяг персональних даних, розгалужені ІТ-системи та вразливість до зупинок бізнесу, що робить їх привабливою мішенню.

Глобальний ринок кіберстрахування поступово зміщується від компенсації збитків до запобігання інцидентам, дедалі більшу роль відіграють спеціалізовані страхові продукти. Очікується, що саме вони зможуть знизити бар’єри входу та покращити рівень захисту для МСБ.

Згідно з дослідження, професійні рекомендації стали найпотужнішим тригером для оформлення страхового покриття кіберризиків. Поради страхових брокерів посіли перше місце – їх назвали 39% респондентів. Консультації фінансових радників опинилися на другій позиції з показником 33,8%.

Третім за значущістю чинником стали побоювання, пов’язані з використанням AI – 35,8% опитаних зазначили, що зростання експозиції до ризиків, спричинених впровадженням нових технологій, безпосередньо впливає на їхнє рішення щодо страхування.

Невпевненість щодо AI серед малого та середнього бізнесу є глибокою та системною. Багато компаній сприймають стрімке впровадження штучного інтелекту в різних галузях радше як джерело додаткових ризиків, ніж як фактор стабільності.

Джерело:  Форіншурер
URL статті:  https://forinsurer.com/news/26/02/04/45461

«« Вернуться на первую страницу раздела