Ассоциация Страховой бизнес (АСБ) |
Побудова стратегії стійкості до ризиків |
Рідко коли організації піддавали свою стійкість до ризиків більшим випробуванням, ніж за останні кілька років. Лідери бізнесу та уряду розуміють, що сучасний ландшафт ризиків є складним і взаємопов'язаним, але вони не завжди готові до того, як ці взаємозв'язки можуть призвести до підриву діяльності.
Глобальні події постійно нагадують про ключовий аспект стійкості: Організаціям було б корисно прийняти структурований, дисциплінований підхід до забезпечення стійкості, який враховує ситуації, в яких взаємодіють численні ризикові події. У Звіті про глобальні ризики за 2023 рік, підготовленому Всесвітнім економічним форумом (ВЕФ), компанією Marsh та іншими, таке накопичення ризиків, що ускладнюються, названо "полікризою".
COVID-19, політичні конфлікти, що тривають, перебої в ланцюгах поставок та інші проблеми показали, наскільки вразливими є наші економіки до серйозних зовнішніх шоків. Насправді, наші економіки є набагато більш вразливими, ніж, можливо, були в попередні роки, в тому числі з таких причин:
Хоча планування безперервності бізнесу та належне антикризове управління є важливими, стійкість охоплює набагато більше. Комплексний підхід до забезпечення стійкості надає організаціям конкурентну перевагу над менш підготовленими колегами, а також можливість адаптуватися до зовнішніх обставин, що постійно змінюються.
Зі збільшенням волатильності, швидкості та масштабу ризиків багато організацій виявляються не готовими до каскадних наслідків полікриз.
Наприклад, вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року висунуло на перший план геополітичні ризики, але багато організацій виявилися погано підготовленими до зворотного впливу на енергетичні ринки, інфляцію та ланцюги поставок. Регуляторні питання у вигляді санкцій проти Росії та збільшення кількості кібератак ще більше ускладнили ситуацію. Кліматичні проблеми також ускладнилися, оскільки екстремальні умови посухи в Європі влітку 2022 року змусили деякі атомні електростанції скоротити виробництво електроенергії, оскільки вони не могли скидати охолоджувальну воду в маловодні річки.
Взаємозв'язок кризових явищ підштовхує організації до більш комплексної оцінки ризиків, з якими вони стикаються. Ми в Marsh віримо в це:
Переваги стратегії стійкості можуть проявлятися по-різному – від підвищення рівня довіри до організації та її керівництва до зростання вартості акцій і, звичайно, поліпшення стану готовності до будь-якого кризового сценарію. Наприклад, коли кілька років тому загострилися питання глобальної торгівлі, один з великих клієнтів Marsh, що займається роздрібною торгівлею, очікував потенційних перебоїв у ланцюгах поставок. Вони не були впевнені, як саме можуть проявитися проблеми, але мислення, спрямоване на стійкість, змусило компанію почати переводити більшу частину свого виробництва та постачальників на офшорні ринки. Коли невдовзі після цього почалася пандемія, кроки, які зробила компанія, допомогли їй вийти з кризи, навіть якщо рішення не були прийняті з урахуванням ризику пандемії.
Створення комплексної стратегії стійкості пов'язане з певними викликами, не останньою з яких є збереження фокусу управління. Зрештою, дехто може подумати, що, переживши COVID-19 або іншу нещодавню кризу, не потрібно турбуватися про наступну. Для інших проблема може полягати у втомі після низки кризових подій.
Але, незважаючи на те, що ми пережили низку негативних подій, є підстави для оптимізму, в тому числі й щодо стійкості:
Стійкість – це не передбачення майбутнього з повною впевненістю або досягнення певного пункту призначення. Це виявлення невизначеності в динамічних системах і середовищах за допомогою планування сценаріїв, моделювання ризиків і аналізу даних, стрес-тестування тощо.
Стійкість має на меті виміряти потенційний вплив, а потім зменшити невизначеність до можливого рівня, що дає змогу приймати кращі рішення про те, куди інвестувати.
У Marsh ми працюємо з клієнтами, щоб зосередити стійкість на тому, щоб організація могла передбачати ризики, знаходити можливості та продовжувати процвітати.
Джерело: | Marsh |
URL статті: | https://www.marsh.com/us/services/risk-consulting/insights/building-a-risk-resilience-strategy.html |
«« Вернуться на первую страницу раздела