У І півріччі 2025 року ринокM&A в Україні продемонстрував зростання. За цей час Україна уклала 34 угоди загальною вартістю $716 млн – це на 26% більше за кількістю і на 21% більше за сумою, ніж за той самий у 2024.
Про це йдеться в дослідженні M&A Radar: Україна від KPMG.
Головна тенденція – зростання внутрішніх угод. Українські компанії самі купують українські активи, зміцнюючи свої позиції на ринку. З 34 угод 25 – це саме внутрішні транзакції на суму $367 млн, тоді як торік таких було лише 20% від загального обсягу.
Серед найбільших угод:
- "Київстар" придбав Uklon – $155 млн.
- Агрохолдинг МХП купив іспанську м’ясну компанію Uvesa – €270 млн.
У дослідженні зазначають, що "Київстар" активно перетворюється з мобільного оператора на цифрову екосистему: окрім Uklon, компанія також купила медичну платформу Helsi ($10,5 млн) і розглядає інвестицію в Tabletki.ua на $30-80 млн.
Експансія за кордон: ЄС і США
Українські компанії не лише консолідуються на внутрішньому ринку, але й активно купують активи за кордоном. У першому півріччі 2025-го на такі угоди пішло $329 млн, з яких:
- $319 млн – це чотири угоди в Європі;
- $10 млн – одна угода у США.
Такі покупки – не лише бізнес, але й стратегія: МХП через купівлю Uvesa та хорватської Toni d.o.o. посилює позиції в Європі, щоб не залежати від можливих обмежень експорту з України.
Що цікаво іноземним інвесторам
З боку іноземців інтерес до українських активів трохи знизився. У першій половині 2025 року таких угод було лише 4 (торік – 6), на суму $20 млн. Для порівняння: у 2024-му один лише раунд Creatio приніс $200 млн.
Аналітики вважають, що активізація може відбутися ближче до кінця року – особливо у сферах транспорту, інфраструктури та банківських послуг.
Куди найбільше інвестують
- Технології – 27% усіх угод, $221 млн (проти $325 млн за цей період минулого року);
- Агросектор – майже 50% усієї вартості угод;
- Нерухомість і будівництво – 7 угод, $95 млн (проти $40 млн торік). Тут відзначилися, зокрема, угода KSE щодо купівлі "Гольф Клубу" на $18 млн та придбання City Capital Group у центрі Києва.
Аналітики наголошують, що міжнародна допомога грає ключову роль. ЄС уже виділив понад €20 млрд, а США і Британія підтримують реконструкційні проєкти, зокрема через спеціальні фонди та програми страхування воєнних ризиків.
"Незважаючи на складну ситуацію, позитивна динаміка українського ринку M&A обнадійлива. Ініціативи, започатковані у 2024 році, вже демонструють результати. Українські компанії шукають стратегічні придбання, а інтерес до страхування воєнних ризиків зростає"
– говорить Світлана Щербатюк, керівниця напряму корпоративних угод у KPMG в Україні