На главную страницу Ассоциация Страховой бизнес (АСБ)

Загальні збори МТСБУ: підбили підсумки 2023 року


01.02.2024 

22 січня 2024 року були проведені Загальні збори страховиків-членів МТСБУ на яких були присутні представники Національного банку України та Верховної Ради України. На зустрічі обговорювали основні показники ринку ОСЦПВ за 2023 рік та прогнози розвитку на 2024 рік.

Представники НБУ наголосили про основні зміни законодавства, які очікуються у 2024 році, нові вимоги щодо структури капіталу страхових компаній та формування їх резервів, підкреслили важливість функціонування МТСБУ, як важливу інституцію ринку автострахування.

Головне очікування цього року для всіх учасників зборів – прийняття нового закону про ОСЦПВВНТ №8300, який кардинально змінить порядок роботи ринку страхування відповідальності власників наземних транспортних засобів. Вільне ціноутворення, пряме врегулювання, відсутність франшиз, виплати страхового відшкодування на СТО та диджиталізація бізнес-процесів – ключові виклики, що принесе новий закон.

Представники НБУ та МТСБУ наголосили на удосконаленні процесу взаємодії, щодо інформаційного обміну основних показників роботи ринку ОСЦПВ та Бюро, з ціллю покращення спільної роботи у контролі та раннього реагування на зміни у діяльності страхових компаній в Україні задля забезпечення стабільності ринку.

На Загальних зборах керівники підрозділів МТСБУ представили звіт про "Основні показники роботи ринку ОСЦПВ у 2023 році та перспективи його розвитку у 2024 році". Основні тези:

Генеральний директор МТСБУ Олександр Берназюк прокоментував роботу Бюро за 2023 рік:

"Зростання основних показників ринку ОСЦПВ свідчить про його зростання та відновлення на довоєнний період. У 2024 році очікуємо на прийняття нового закону про ОСЦПВ, який суттєво трансформує корпоративне управління МТСБУ та внесе суттєві зміни в порядок взаємодії страховика та страхувальника. Бюро та його члени активно готуються до адаптації таких змін."

Також на Загальних зборах страховиків-членів МТСБУ страхові компанії "Альфа Страхування" та "Прем'єр Альянс" були виключені зі складу компаній-членів Бюро.

ПрАТ "СК "Альфа Страхування" втратило членство в МТСБУ у зв'язку з набранням чинності рішення Національного банку України №454 щодо анулювання ліцензії страховика на провадження діяльності з надання фінансових послуг.

ПрАТ "СК "Прем'єр Альянс" виключено з членів МТСБУ на підставі поданої страховиком заяви про вихід зі складу членів МТСБУ.

Источник:  МТСБУ
URL новости:  https://mtsbu.ua/news/post/zagalni-zbori-mtsbu-pidbili-pidsumki-2023-roku

«« Вернуться на первую страницу раздела