На главную страницу Ассоциация Страховой бизнес (АСБ)

46,6 млн євро було сплачено постраждалим у ДТП з вини українських водіїв за кордоном у 2023 році


18.03.2024 

Різке зростання кількості українських водіїв за кордоном, а також збільшення терміну їх перебування, спричинило збільшення випадків ДТП за їх участю. Наслідком цього є стрімке зростання числа вимог від постраждалих в таких ДТП, які адресуються до українських страховиків за договорами "Зелена картка". Така ситуація зумовила збільшення загальної суми відшкодування за такими вимогами на 136% у 2023 році, що становить 46,6 млн.євро. До того ж у 2023 році розмір середньої виплати постраждалим у таких ДТП зріс на 20,3% (у порівнянні з 2022 роком – 2 562 євро) та становить 3 085 євро.

Важливо зазначити, що ліміти сум відшкодування постраждалим у ДТП встановлюються окремо для кожної країни-члена системи "Зелена картка" відповідно до локального законодавства. Тобто поліс "Зелена картка" діє в усіх країнах, а сума компенсацій залежить від вимог законодавства у сфері обов'язкового страхування відповідальності водіїв, які встановлені у кожній країні. Наприклад, якщо дорожня пригода сталася у Польщі, то ліміти компенсації становлять: по життю та здоров'ю – 5,21 млн. євро, по майну – 1,05 млн. євро. В більшості країнах ці ліміти сягають мільйонів євро, а в деяких взагалі необмежені.

Вартість договору "Зелена картка" неспівставна з витратами, які виникають внаслідок ДТП за кордоном. Нагадаємо, що водій забезпечений таким страховим сертифікатом, має право на:

Источник:  Сторінка МТСБУ в Telegram
URL новости:  https://t.me/mtsbu/858

«« Вернуться на первую страницу раздела