Ассоциация Страховой бизнес (АСБ) |
Інновації в автострахуванні: цифровізація, персоналізація та штучний інтелект |
В інноваційному парку Unit.City відбулась щорічна конференція Digital Banking Conference, де МТСБУ виступало інформаційним партнером та модератором секції InsurTech, в особі генерального директора Бюро Олександра Берназюка. Під час цієї сесії експерти українського ринку страхування ділилися основними інсайтами та думками щодо майбутніх трендів.
Події повномасштабної війни створили нові виклики для ринку автострахування та дали значний поштовх до більшої популяризації процесів автоматизації. Збільшення попиту на швидке закордонне автострахування стимулювало запуск випуску Зеленої карти в електронному форматі, що дало можливість оформити закордонний страховий поліс онлайн і з будь-якого місця. При чому за словами присутніх експертів, одразу ж після впровадження цієї інновації понад 70% поточних клієнтів, які використовують договори Зеленої карти, почали оформлювати поліси онлайн. З цього можна зробити логічний висновок, що користувачам до вподоби такі цифрові зрушення.
Діджиталізація сервісів на ринку автострахування – це вже давно сталий та важливий тренд, який допомагає надзвичайно спростити механізми оформлення та покращити клієнтський сервіс.
До речі, одним із ключових завдань стратегії розвитку Бюро на 2024 рік є ще більша цифровізація та доступність всього спектру послуг для клієнтів у "2 кліки". За 2022-2023 рік МТСБУ впровадило безліч інноваційних продуктів: електронний поліс Зеленої карти, спростили механізм подачі документів онлайн за допомогою електронного цифрового підпису (КЕП), впровадило Telegram-бота для допомоги клієнтам під час ДТП за кордоном, відкрило дані в інтерактивних дашбордах за основними показниками ринку (BI) та є ще багато ініціатив в процесі розробки.
Другий основний тренд на ринку автострахування є персоналізація. Всі експерти наголосили на тому, що штучний інтелект допоможе страховикам створювати більше оптимальних продуктів під кожен клієнтський запит. Цей тренд спонукає появі новим форматам автострахування. Наприклад, страхування за договором КАСКО, тариф якого залежить від кількості кілометрів, які проїхав автомобіль – "скільки їздиш, стільки платиш". Такий спосіб автострахування допомагає оформити договір всього за 3 хвилини з мобільного телефону.
Третій основний тренд на ринку автострахування – впровадження ШІ в роботу страховика. Експерти прогнозують, що майже всіма процесами, такими як андеррайтинг або внутрішні розрахунки, буде займатися ШІ. Ця технологія забезпечує більшу точність та швидкість обчислення при чому мінімізує виникнення помилок.
Цікавий кейс впровадження штучного інтелекту для оцінки збитків під час ДТП, одразу під час події. Для цього достатньо зробити фото пошкоджень автомобіля, а ШІ всього за 5 хвилин аналізує та надає пропозицію щодо страхового відшкодування. Після чого клієнт узгоджує її з менеджером страхової компанії. Ця технологія ще тільки тестується та чекає на подальше впровадження.
Також експерти наголосили на необхідності правильного менеджменту, збереженні та обробки даних, на основі яких і створюються всі інноваційні ідеї. МТСБУ вже працює над цим напрямком та намагається створювати додаткові можливості для ефективної роботи страхових компаній на ринку автострахування України.
Подію було організовано Українською асоціацією фінтех та інноваційних компаній.
Джерело: | МТСБУ |
URL новини: | https://mtsbu.ua/ua/presscenter/news/181909/ |
«« Вернуться на первую страницу раздела