Ассоциация Страховой бизнес (АСБ) |
Уряд працює над запуском страхування для морського експорту |
Найважливіше, що наразі може зробити уряд для української металургії – забезпечити безперешкодний експорт морем.
""Металургія завжди була фундаментальною галуззю української економіки. До вторгнення РФ в Україну ГМК створював близько 10% ВВП і приносив близько третини валютної виручки від всього товарного експорту. Ця галузь завжди була і залишається експортноорієнтованою. За кордон постачали понад 80% металопродукції", – нагадала вона.
За словами Свириденко, у цьому напрямку є важливе досягнення – у вересні тимчасовим морським коридором пішли перші судна з металом, а у листопаді було зафіксовано загальне зростання експорту морем на 70%.
"Експорт металу починає працювати. Це означає, що металурги й гірники матимуть роботу, а український бюджет отримуватиме додаткові податки", – зазначила міністр економіки.
Вона також додала, що нині уряд працює над повним розблокуванням морської логістики та запуском механізму страхування суден, який вже напрацьований.
Нагадаємо, з серпня 2023 року морським коридором у Чорному морі 302 судна експортували продукцію українських аграріїв та інші вантажі до 24 країн світу.
Загалом, за даними Міністерства відновлення, морським коридором у Чорному морі експортовано 10 млн тонн вантажів.
Водночас досі не вирішеним є питання страхування. Як відомо, у держбюджеті-2023 на створення страхового фонду було виділено 20 млрд грн ($547 млн), проте ці кошти так не використали.
Джерело: | РБК-Україна |
URL новини: | https://www.rbc.ua/rus/news/uryad-pratsyue-zapuskom-strahuvannya-morskogo-1703676549.html |
«« Вернуться на первую страницу раздела