Ассоциация Страховой бизнес (АСБ) |
Українським морським коридором транспортовано 70 млн тонн вантажів |
Загалом сільськогосподарську продукцію та інші товари доставили у 48 країн світу
За понад рік роботи Українського коридору, який гарантує глобальну продовольчу безпеку, було транспортовано 70 млн тонн вантажів. З українських портів вийшло 2577 суден. Кількість зернових вантажів становила понад 46 тисяч тонн, інші товари – понад 23 тисячі.
Основними портами призначення українських товарів стали порти Азії, Африки, Європи та Америки. Країни від Єгипту до Індонезії, від Тунісу і Лівії до Індії, від Алжиру до Китаю отримали українське зерно. Завдяки гуманітарній ініціативі "Зерно з України" в Ефіопії, Сомалі, Ємені та Судані щонайменше сотні тисяч сімей та мільйони людей отримали необхідне продовольство.
"Україна, незважаючи ні на що, залишається гарантом глобальної продовольчої безпеки. Кожне судно, яке проходить коридором – це не лише економічний успіх, але й символ нашої боротьби за дотримання норм міжнародного права, яке, зокрема, гарантує й вільне судноплавство", – зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Наразі Міністерство продовжує роботу над розширенням можливостей коридору.
Тимчасовий морський шлях було організовано після того, як росія почала блокування суден, які проходили тодішнім "зерновим коридором". За ініціативою Президента України Володимира Зеленського "зерновий коридор" був організований за підтримки ООН та Туреччини для забезпечення світової продовольчої безпеки. Але тоді росія була однією зі сторін угоди. Після систематичних порушень з боку країни-агресора та блокування суден, було прийняте рішення про організацію альтернативного шляху, який отримав назву Український коридор.
Нагадаємо, для суден, які користуються Українським коридором, передбачено два основних інструменти страхування ризиків судновласників. Перший – це механізм страхування провідними страховими компаніями та банками світу за сприяння Уряду Великої Британії. Угода дозволяє покривати ризики "Marine Hull War" і "Loss of Hire War" для суден на рівні 1-1,25% страхових премій. Це практично довоєнні показники. Другий – гарантії відшкодування шкоди фрахтувальникам, операторам та власникам суден і суден внутрішнього плавання під час перебування таких суден у територіальних водах України.
Джерело: | Міністерство відновлення |
URL новини: | https://mtu.gov.ua/news/35937.html |
«« Вернуться на первую страницу раздела