На главную страницу Ассоциация Страховой бизнес (АСБ)

Оновлено правила застосування заходів впливу на ринках небанківських фінансових послуг та здійснення тимчасової адміністрації


27.12.2023 

Національний банк України оновив нормативно-правові акти про застосування заходів впливу, раннього втручання та коригувальних заходів на ринках небанківських фінансових послуг, а також про здійснення тимчасової адміністрації страховика та кредитної спілки.

Відповідні положення розроблені з метою імплементації вимог Законів України "Про фінансові послуги та фінансові компанії", "Про страхування" та "Про кредитні спілки" і набирають чинності разом із введенням в дію зазначених законів з 01 січня 2024 року.

Положення про застосування заходів впливу, заходів раннього втручання, коригувальних заходів на ринках небанківських фінансових послуг урегульовує низку питань нагляду за ринком небанківських фінансових послуг, зокрема:

Положення про застосування заходів впливу, заходів раннього втручання, коригувальних заходів на ринках небанківських фінансових послуг затверджене постановою Правління Національного банку України від 25 грудня 2023 року №183.

У Положенні про порядок призначення, здійснення та припинення тимчасової адміністрації страховика, кредитної спілки визначено:

Положення про порядок призначення, здійснення та припинення тимчасової адміністрації страховика, кредитної спілки затверджене постановою Правління Національного банку України від 23 грудня 2023 року №178.

Зміни до Положення про сертифікацію осіб на право здійснення тимчасової адміністрації небанківської фінансової установи визначають порядок та умови отримання сертифіката Національного банку на право здійснення тимчасової адміністрації небанківської фінансової установи та встановлюють кваліфікаційні вимоги до осіб, які можуть призначатися для виконання цих функцій. Зокрема, визначено вимоги до бездоганної ділової репутації заявника, умови визнання Національним банком репутації заявника небездоганною та порядок оскарження такого рішення.

Зміни до Положення про сертифікацію осіб на право здійснення тимчасової адміністрації небанківської фінансової установи затверджено постановою Правління Національного банку України від 23 грудня 2023 року №177.

Джерело:  НБУ
URL новини:  https://bank.gov.ua/ua/news/all/onovleno-pravila-zastosuvannya-zahodiv-vplivu-na-rinkah-nebankivskih-finansovih-poslug-ta-zdiysnennya-timchasovoyi-administratsiyi

«« Вернуться на первую страницу раздела