На главную страницу Ассоциация Страховой бизнес (АСБ)

Унесено зміни до Правил складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку


29.12.2023 

Національний банк України вніс зміни до  Правил складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку (далі – Правила №123).

Унесення змін пов’язано з необхідністю приведення Правил №123 у відповідність до змін у законодавстві України. Вони унормовують процеси складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг для здійснення якісного пруденційного нагляду за їх діяльністю, контролю за виконанням обов’язкових нормативів та оцінки ризиків їхньої діяльності.

Змінами до Правил №123:

Також передбачено незастосування заходів впливу до постачальників звітності за несвоєчасне подання файлів із показниками звітності, електронних документів та/або допущені помилки під час складання звітності за I квартал 2024 року, за умови, якщо файли з показниками звітності, електронні документи подаватимуться до Національного банку в повному обсязі до 25 липня 2024 року. Вимоги щодо незастосування заходів впливу не поширюються на файли FR0, FR1, OS1, OS2, OS3 та примітки до фінансової, консолідованої фінансової звітності.

Зазначені зміни затверджені постановою Правління Національного банку України  від 27 грудня 2023 року №190 “Про затвердження Змін до Правил складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку України”, яка набирає чинності 01 січня 2024 року.

Джерело:  НБУ
URL новини:  https://bank.gov.ua/ua/news/all/uneseno-zmini-do-pravil-skladannya-ta-podannya-zvitnosti-uchasnikami-rinku-nebankivskih-finansovih-poslug-do-natsionalnogo-banku

«« Вернуться на первую страницу раздела