На главную страницу Ассоциация Страховой бизнес (АСБ)

Визначені критерії віднесення учасників фінансового ринку до критично важливих для функціонування економіки на період дії воєнного стану


28.03.2023 

Національний банк України визначив критерії віднесення учасників фінансового ринку до установ, які мають важливе значення для галузі національної економіки, що застосовуватиметься для ринку фінансових послуг. 

Відповідне рішення ухвалене на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76 "Деякі питання реалізації положень Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час"(далі – постанова Кабінету Міністрів України № 76) .

Про що йдеться?

Як відомо, Кабінет Міністрів України визначив механізм бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, які працюють, з-поміж іншого, на підприємствах, в установах і організаціях, що є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період (далі – критично важливі).

Так, установа для визначення її критично важливою має відповідати щонайменше трьом із семи критеріїв, одним з яких є критерій важливого значення для галузі національної економіки.

Відповідно Національний банк визначив критерій важливого значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади (далі – важливе значення), що застосовуватиметься на ринку фінансових послуг.

Яким галузевим критеріям має відповідати учасник фінансового ринку?

Установа може бути визначена такою, що має важливе значення для фінансового ринку, за умови, якщо вона є:

Як діяти учасникам фінансового ринку? 

Для визначення їх критично важливими установи, регулювання діяльності яких здійснюється Національним банком, а також провайдери сервісів, що забезпечують безперервність роботи фінансових установ, повинні звернутися до Національного банку. Під час звернення вони повинні подати регулятору документи та надати інформацію, що підтверджують їх відповідність щонайменше трьом із семи критеріїв, включно з галузевим.

За результатами розгляду звернення Національний банк надішле заявнику своє рішення (протягом трьох робочих днів із дня його прийняття).

Якщо установа буде визнана критично важливою для фінансового ринку, вона має подати до Національного банку список військовозобов’язаних працівників для здійснення їхнього бронювання. 

Після розгляду та перевірки цього списку Національний банк подасть його на погодження Генеральному штабу Збройних Сил України відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 76. 

Такі норми містить постанова Правління Національного банку України від 24 березня 2023 року № 32 "Про затвердження Положення про порядок визначення Національним банком України юридичних осіб, що є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період", що набирає чинності з 29 березня 2023 року.

Источник:  НБУ
URL новости:  https://bank.gov.ua/ua/news/all/viznacheni-kriteriyi-vidnesennya-uchasnikiv-finansovogo-rinku-do-kritichno-vajlivih-dlya-funktsionuvannya-ekonomiki-na-period-diyi-voyennogo-stanu

«« Вернуться на первую страницу раздела