На главную страницу Ассоциация Страховой бизнес (АСБ)

НБУ вживає заходів для забезпечення виконання страховими компаніями зобов'язань перед клієнтами


01.09.2023 

З метою забезпечення виконання страховими компаніями зобов’язань перед клієнтами Національний банк розширює перелік винятків із запроваджених обмежень. Так, з 2 вересня НБУ дасть змогу здійснювати страхові виплати (відшкодування) за договорами страхування страховими компаніями, кінцевими бенефіціарними власниками яких є резиденти росії або білорусі.

Це важливо для захисту прав споживачів страхових послуг в Україні. Інші обмеження щодо видаткових операцій страхових компаній, кінцевими бенефіціарними власниками яких є резиденти росії або білорусі, зберігаються.

Нагадаємо, що Національний банк у 2022 році призупинив дію ліцензій на надання фінансових послуг страховикам, кінцевими бенефіціарними власниками яких є резиденти росії або білорусі, і вони втратили право укладати нові чи збільшувати зобов’язання за діючими договорами страхування. Ураховуючи це, відповідне пом'якшення стосується саме виконання цими страховиками зобов’язань за договорами страхування, укладеними до дати набрання чинності рішенням НБУ про тимчасове зупинення ліцензій на провадження діяльності у сфері страхування.

Наведені зміни внесені постановою Правління Національного банку України від 1 вересня 2023 року № 106 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18", яка набирає чинності з 2 вересня.

Источник:  НБУ
URL новости:  https://bank.gov.ua/ua/news/all/nbu-vjivaye-zahodiv-dlya-zabezpechennya-vikonannya-strahovimi-kompaniyami-zobovyazan-pered-kliyentami

«« Вернуться на первую страницу раздела