На главную страницу Ассоциация Страховой бизнес (АСБ)

Страховики України виступають за вирівнювання податкових умов ведення бізнесу


03.04.2024 

Учасники страхового ринку вже давно звертають увагу на необхідність зміни податкового законодавства, щоб уникнути подвійної системи оподаткування страхової діяльності, запровадженої в Україні з 2015 року тільки для страховиків, заявив генеральний директор асоціації "Страховий бізнес" В'ячеслав Черняховський.

"Зараз, коли триває робота над проектом закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення оподаткування страхової діяльності в Україні", саме час прибрати цю несправедливу норму, яка поширюється винятково на компанії страхової галузі та заважає ринку розвиватися", – наводять його слова в повідомленні об'єднання, текст якого є в розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна".

Він підкреслив, що подвійне оподаткування для страховиків означає одночасне застосування базової ставки податку на прибуток страховика в розмірі 18% і додатково 3% від суми страхових платежів, нарахованих за договорами страхування. Водночас банки та небанківські фінансові установи сплачують лише один податок на прибуток на загальних підставах (18%).

Згідно зі встановленою системою оподаткування доходів страховика, 3% можна визначити як непрямий податок, що не залежить від результатів фінансової діяльності страховика, тобто він є акцизом, зазначив Черняховський.

"Це нонсенс, бо страхові послуги аж ніяк не є підакцизними товарами чи послугами. Застосування цього податку суперечить європейській практиці та Директиві Ради ЄС 2008/118/ЄС від 16 грудня 2008 року, якою визначено вичерпний перелік того, що підпадає під підакцизну категорію", — зазначає В'ячеслав Черняховський.

У повідомленні підкреслюються, що АСБ разом із Лігою страхових організацій уже звернулися з відповідними пропозиціями щодо зміни оподаткування страховиків до Міністерства фінансів, Міністерства економіки, Державної регуляторної служби та НБУ.

Источник:  Інтерфакс-Укрина
Гиперссылка:  https://interfax.com.ua/news/economic/978047.html

«« Вернуться на первую страницу раздела