Ассоциация Страховой бизнес (АСБ) |
В Україні стало доступним онлайн підписання документів з ЄС на одній платформі |
Українські юридичні та фізичні особи отримали нову можливість для підписання документів з європейськими партнерами.
Система електронного документообігу Schrift (Шрифт) запровадила функцію, яка дозволяє використовувати як українські, так і європейські кваліфіковані електронні підписи (КЕП) на одній платформі.
Раніше повідомлялося, що у листопаді 2022 року уряд України затвердив порядок проведення експериментального проєкту щодо взаємного визнання електронних довірчих послуг між Україною та Європейським Союзом. Україна стала першою і поки що єдиною країною поза Євросоюзом, яка отримала цю можливість.
quot;У системі Шрифт відтепер можна використовувати не лише українські, а й європейські ключі КЕП. Для підписання не потрібно встановлювати спеціальні програми, достатньо веб-браузера. Контрагент може підписати документ безкоштовно, навіть без створення свого акаунта – у гостьовому інтерфейсіquot;, – пояснив Григорій Луцай, керівник компанії quot;Острин ЛТДquot;, розробника системи електронного документообігу (Шрифт).
Ці електронні підписи мають юридичну силу як в Україні, так і в Євросоюзі. Верифікацію підпису можна здійснити безпосередньо в системі Шрифт або через офіційні ресурси, такі як czo.gov.ua та ec.europa.eu.
У Євросоюзі не використовують алгоритм підписання ДСТУ, що застосовується в більшості сертифікатів ключів, які випускаються в Україні. Тому Мінцифри у своїй інформації рекомендує використовувати українські КЕПи з міжнародним сертифікатом, наприклад Дія.Підпис.
До взаємного визнання українських та європейських КЕПів, діє порядок, що дозволяє визнавати українські КЕПи в Євросоюзі як удосконалені. Вони нижчі за рівнем довіри, але також мають силу доказу в європейських судах.
Атрибути: | https://news.finance.ua/ua/v-ukraini-stalo-dostupnym-onlayn-pidpysannya-dokumentiv-z-yes-na-odniy-platformi |
«« Вернуться на первую страницу раздела