Страховий поліс Jeju Air, що покриває авіакатастрофу літака Boeing 737-800 в Південній Кореї 29 грудня, передбачає страхове покриття до $1 млрд на кожну подію. За даними Beinsure, головним страховиком виступає Samsung Fire & Marine Insurance, ще чотири страхові компанії входять до пулу. Лід-перестраховиком виступила Axa XL.
Договір страхування передбачає покриття відповідальності до $1 млрд за кожен інцидент. Договір діє з 1 травня 2024 року до 30 квітня 2025 року, зазначено в заяві авіакомпанії.
Представники британських перестраховиків вже прибули до Південної Кореї для обговорення страхових процедур, повідомили в Jeju Air.
Нагадаємо, що літак, який виконував рейс із Бангкока до міжнародного аеропорту Муан, здійснив посадку на фюзеляж. Пасажирський літак Jeju Air розбився під час посадки, приблизно за 290 кілометрів на південь від Сеула. Міністерство транспорту повідомило, що літак, 15-річний Boeing 737-800, повертався з Бангкока, і що катастрофа сталася о 9:03 ранку.
Під час приземлення він зійшов із кінця злітно-посадкової смуги, врізався в зовнішню стіну аеропорту та загорівся. На борту перебувала 181 особа, зокрема 175 пасажирів і шестеро членів екіпажу. У результаті катастрофи загинуло 179 осіб, двоє членів екіпажу вижили, йдеться у звіті Форіншурера, який веде статистику найбільших авіакастроф світу.
Jeju Air також послалася на інший інцидент у міжнародному аеропорту Токіо, який стався 2 січня. Тоді літак Japan Airlines зіткнувся з іншим повітряним судном, що спричинило страхову втрату в розмірі близько ¥15 млрд ($104 млн). Цей інцидент також був застрахований за полісом авіаційного страхування.
Ця катастрофа стала наймасштабнішою в історії авіації Південної Кореї. Пожежне відомство задіяло 32 пожежні машини та кілька гелікоптерів, щоб локалізувати вогонь.
За даними пожежної служби та Міністерства транспорту, на місце також було направлено близько 1570 пожежників, поліцейських, військових та інших офіційних осіб.
На кадрах катастрофи, які транслювали південнокорейські телеканали, видно, як літак Jeju Air на високій швидкості проносився по злітно-посадковій смузі, мабуть, із все ще закритими шасі, вилетів за межі злітно-посадкової смуги та врізався у бетонну стіну на околиці об’єкта, що викликало вибух.
Інші місцеві телеканали показали кадри, на яких видно густі клуби чорного диму, що вириваються з охопленого вогнем літака. Лі Чон Хеон, начальник пожежної станції Муан, сказав на брифінгу, що літак повністю знищено, серед уламків впізнаваною є лише хвостова частина. Лі сказав, що розглядаються різні причини катастрофи, зокрема зіткнення з птахами
Пізніше представники Міністерства транспорту заявили, що попередня оцінка записів зв’язку показує, що диспетчерська вежа аеропорту попередила літак про ризик зіткнення із птахами незадовго перед приземленням, і дала пілоту дозвіл приземлитися в іншій зоні. За словами офіційних осіб, пілот подав сигнал лиха незадовго до того, як літак зійшов із злітно-посадкової смуги та пройшов через буферну зону перед зіткненням.