Ассоциация Страховой бизнес (АСБ) |
Відповідальність найнятих інженерів |
Час від часу в інженерів, які працюють у приватній практиці, будівництві, промисловості, державному секторі та освіті, виникають питання, що стосуються потенційної професійної відповідальності.
Наступні запитання і відповіді, підготовлені старшим директором з етики та професійної практики Ребеккою А. Боуман, есквайром, приватним консультантом, покликані розглянути деякі з цих проблем.
1. Чи можна подати до суду на інженера, який працює, окремо від роботодавця інженера, на якого подали до суду?
Зазвичай, коли інженер недбало виконує послуги від імені своєї фірми або роботодавця, особа, яка, ймовірно, зазнала шкоди від недбалого виконання інженером, може подати до суду на компанію та/або окремого інженера. Як правило, у випадку з інжиніринговою фірмою, що займається приватною практикою, страховик професійної відповідальності фірми відповідатиме на позови проти будь-якого колишнього або теперішнього керівника, партнера, директора, посадової особи або працівника, який діє в рамках своїх обов'язків. У деяких випадках фірма або компанія можуть вибрати самострахування і погодитися відшкодувати своїм співробітникам збиток за недбалі дії, помилки або упущення, вчинені в рамках своїх обов'язків. У всіх випадках питання про те, хто підписує або скріплює печаткою креслення, плани або специфікації, не обов'язково має відношення до того, чи будуть інженер і/або фірма визнані недбалими. Замість цього суди зазвичай розглядають питання про те, чи були в інженера(ів) зобов'язання перед особою (особами), яка зазнала (зазнали) шкоди, і чи порушили інженер(и) свої зобов'язання, що призвело до виникнення всіх або частини збитків.
2. Чи буде достатньо страхового покриття для захисту окремого найнятого інженера?
Припускаючи, що фірма або компанія має керований поліс страхування професійної відповідальності з франшизою, що віднімається, і розумно високі ліміти покриття, поліс страхування професійної відповідальності фірми має забезпечувати адекватний захист професійної відповідальності для фірми, керівників, співробітників і тощо. У разі, якщо фірма очікує потенційно більшу схильність до професійної відповідальності через характер своєї роботи та інші міркування управління ризиками, фірма повинна розглянути можливість збільшення своїх максимальних лімітів покриття. Як зазначалося раніше, окремі інженери, найняті фірмою або компанією в приватній практиці, як правило, застраховані відповідно до стандартної мови поліса страхування професійної відповідальності.
3. Чи є гарною ідеєю для інженера, який працює, придбання власного поліса страхування професійної відповідальності?
Індивідуальні поліси страхування професійної відповідальності для співробітників не є традицією або практикою в інженерній професії. Окремі співробітники, які вважають, що їхні унікальні послуги (наприклад, "передові" послуги з відновлення навколишнього середовища) збільшують ризик відповідальності їхньої фірми, можуть обговорити ці питання зі своїм роботодавцем; якщо це виправдано, роботодавець може вивчити ці питання зі своїм страховим брокером і страховиком.
4. Яка ймовірність того, що окремій особі буде пред'явлено позов окремо від роботодавця?
Можливо, але вкрай малоймовірно, що окремому співробітнику буде пред'явлено позов "за межами корпоративної страхової відповідальності", що означатиме, що окремому співробітнику буде пред'явлено позов, а його роботодавцю – ні, якщо припустити, що окремий інженер діяв у межах своїх трудових відносин. На практиці адвокат позивача назве (фактично, адвокат має професійне зобов'язання назвати) кожну сторону, яка потенційно несе відповідальність перед позивачем. За таких умов важко уявити, щоб позивач назвав співробітника і не назвав роботодавця – сторону, яка згідно із законом несе відповідальність за управління цим співробітником. Якщо припустити, що в позові вказані обидва, страховик професійної відповідальності надасть покриття як фірмі, так і окремому найнятому інженеру.
5. Що станеться, якщо (1) роботодавець, який працює у сфері інжинірингу, припинить свою професійну відповідальність або (3) співробітник піде з фірми і пізніше буде названий у судовому позові, пов'язаному з проєктом із колишнім роботодавцем?
Коли фірма, що працює у сфері інжинірингу, припинить свою професійну відповідальність або припинить її, ця ситуація може створити потенційну відповідальність для окремого найнятого інженера, особливо якщо ім'я і печатка найнятого інженера вказані в інженерних документах, підготовлених від імені фірми. В обмін на сплату щорічної премії деякі страховики професійної відповідальності пропонують "пенсійне" або "ретроактивне" страхове покриття, яке може забезпечити захист колишнього співробітника від претензій щодо професійної відповідальності. Однак зверніть увагу, що це покриття не є автоматичним і має бути придбане окремо окремим інженером.
У разі колишніх співробітників більшість полісів страхування професійної відповідальності покривають роботу, виконану колишніми і нинішніми інженерами, які працювали в рамках їхнього працевлаштування у застрахованого роботодавця. Однак, як і в описаній вище ситуації, страхове покриття професійної відповідальності має бути дійсним на момент подання позову про професійну відповідальність. Якщо колишній роботодавець співробітника більше не веде бізнес і/або більше не має страхування професійної відповідальності, ця ситуація також може створити потенційну відповідальність для окремого інженера, який працює.
6. А як щодо осіб, які працюють в уряді, промисловості чи освіті
?Зазвичай інженери, які працюють у федеральних, державних або місцевих агентствах (включно з інженерами, які викладають у державних коледжах або університетах) та виконують інженерні послуги в межах своєї зайнятості, зазвичай захищені від позову відповідно до правової доктрини загального права "суверенного імунітету" (тобто "король не може помилятися"). Мало хто з інженерів, які працюють у великій промисловості, усвідомили значну схильність до ризику професійної відповідальності. Багато великих промислових роботодавців або самі страхують себе, або мають професійне і страхове покриття відповідальності за продукцію з дуже високими (або багаторівневими лімітами) лімітами, або в рамках корпоративної політики погоджуються відшкодовувати збитки й убезпечувати від відповідальності своїх працівників за недбалі дії, що виникають у рамках їхньої зайнятості. Деякі інженери, які працюють, включно з тими, хто працює в середніх або дрібних промислових компаніях або в будівельних підрядників, традиційно стикалися з труднощами під час отримання страхування професійної відповідальності, і тому повинні вивчити більш всеосяжну угоду про відшкодування/звільнення від відповідальності зі своїми роботодавцями.
Однак клімат може змінюватися значною мірою через корпоративну реструктуризацію, яка, наприклад, нещодавно відбулася у сфері виробництва електроенергії. У зв'язку з цим зростає інтерес до страхування професійної відповідальності серед деяких інженерів-електриків, які були звільнені з роботи, а потім повернуті своїми колишніми роботодавцями як "незалежні підрядники".
7. Якась остання порада?
Оскільки практика інжинірингу розвивається і роль найнятого інженера змінюється, професійні інженери та їхні роботодавці мають і надалі усвідомлювати свою схильність до відповідальності як найнятих інженерів.
Джерело: | ДедалИнфо |
URL статті: | https://info.dedal.ua/news/ou |
«« Вернуться на первую страницу раздела