Проактивне управління ризиками має важливе значення, оскільки перевізники реагують на нові забруднювачі, обмеження надлишкових потужностей та більш суворі регуляторні вимоги: AmWins.
Ринок страхування екологічної відповідальності залишається стабільним з широким спектром конкуруючих компаній, хоча проблеми надлишкових потужностей та нові ризики забруднення змінюють доступність покриття та ціни, згідно з нещодавнім ринковим звітом від спеціалізованого оптового брокера Amwins Group.
Хоча ринок екологічного страхування зберігає загальну стабільність, цінові тенденції варіюються залежно від типу покриття. Згідно зі звітом, ціни на первинне страхування від нещасних випадків, як правило, зростають від нуля до 10%, залежно від діяльності, розміру та місцезнаходження страхувальника. Ціноутворення на поліси автокаско відбувається за аналогічною схемою, за винятком автокаско, де ціни суттєво коливаються залежно від операцій, складу автопарку та місця розташування страховика.
Ринок продовжує розвиватися, оскільки з'являються нові забруднювачі та регуляторні проблеми, повідомляє Amwins, причому кілька речовин викликають підвищену увагу та судові спори.
Оксид етилену (ЕО), класифікований Агентством з охорони навколишнього середовища як канцероген, викликає все більше судових позовів, незважаючи на невизначеність щодо оцінки Агентства. Мікропластик, що міститься в продуктах харчування, напоях і людських тканинах, перебуває під посиленим контролем з боку регуляторних органів, а перші судові процеси зосереджуються на звинуваченнях у шахрайстві щодо споживачів. Згідно зі звітом, серед інших забруднювачів, що викликають занепокоєння, – формальдегід, фталати, легіонела, 1,4-діоксан і 6PPD-хінон (побічний продукт зносу шин, що завдає шкоди навколишньому середовищу).
Після сповільнення правозастосування під час COVID-19 на державному рівні посилився контроль за дотриманням законодавства про фінансову відповідальність, особливо на АЗС, у зв'язку з уповільненням правозастосовних дій. Як зазначається у звіті, "все більше інспекторів проводять перевірки, зокрема на АЗС, щоб переконатися, що вони мають необхідне покриття".
Це призвело до збільшення кількості заявок від підприємств, які раніше не мали належного екологічного покриття, зазначила Амвінс.
Обмеження потужностей та проблеми з покриттям посилюються
Однією з найважливіших проблем ринку є скорочення надлишкових потужностей, що в першу чергу пов'язано з великими автомобільними позовами, йдеться у звіті. Ця проблема особливо гостро стоїть у Техасі, де вироки по автоцивілках змусили страховиків скоротити обсяги покриття. За словами Амвінса, перевізники, які раніше надавали повні ліміти понад 10 мільйонів доларів, в останні роки знизили ці ліміти до 5 мільйонів доларів, а деякі взагалі відмовляються поновлювати рахунки.
Для підприємств із застарілою інфраструктурою забезпечення страхового покриття стає дедалі складнішим. Перевізники посилюють умови полісів і встановлюють вищі франшизи для старих об'єктів, в той час як ринок надлишкових ліній відіграє критично важливу роль у заповненні прогалин у покритті там, де стандартні ринки відступили, йдеться у звіті.
Обмеження в охопленні залишаються значними на всьому ринку, повідомляє Amwins. Виключення PFAS з екологічної політики залишається обов'язковим, особливо з огляду на триваючу регуляторну невизначеність щодо поводження з так званими "вічними хімікатами", зазначається у звіті.
Крім того, виключення лісових пожеж стає все більш поширеним для підрядників, які працюють у штатах з високим рівнем ризику, таких як Каліфорнія, що відображає зростаючу непередбачуваність впливу лісових пожеж.
Економічні фактори також впливають на рішення щодо екологічного покриття. Інфляція впливає на екологічних та енергетичних підрядників, чиї доходи коливаються в залежності від цін на нафту, що ускладнює забезпечення вигідних тарифів під час падіння доходів через вимоги до мінімальних страхових премій, зазначається у звіті. Водночас, деякі компанії, що стикаються з інфляційним тиском, обирають не мати страхового покриття або збільшують франшизу, щоб контролювати витрати, особливо в галузях, де відповідальність за забруднення є дискреційною.
Стратегічні підходи для орієнтації в ринкових умовах
У світлі більш нестабільного покриття автострахування від нещасних випадків, компаніям слід приділяти першочергову увагу контролю за автопарком, радять автори звіту. Чим більш надійними є заходи безпеки автопарку та політики використання транспортних засобів співробітників, тим сильнішими є позиції страхувальника щодо отримання вигідних умов, зазначають у компанії Amwins.
Компанії, що експлуатують застарілі об'єкти та резервуарні системи, повинні впроваджувати проактивні стратегії управління ризиками. У звіті рекомендується, щоб "страхувальники мали довгостроковий план модернізації систем", оскільки страховики можуть з часом відмовити у покритті через застарілість обладнання.
Крім того, дуже важливо уважно вивчати умови договорів страхування, оскільки страховики мають унікальні умови, які можуть дозволити компаніям зі старими резервуарами зберегти покриття за певних умов, рекомендують автори звіту.
Переглянути повний звіт можна тут.