Страховики відіграють важливу стабілізуючу роль, діючи як контртрейдери, зазначається в опублікованій сьогодні другій за 2025 рік дослідницькій роботі EIOPA.
Як повідомляється на сайті EIOPA, авторами цієї роботи, яка проливає світло на інвестиційну поведінку європейських страхових компаній у взаємних фондах, що зазнають значного відтоку коштів, є експерти Франкфуртської школи фінансів та менеджменту, Deutsche Bundesbank та EIOPA.
Аналіз свідчить, що, подібно до банків, які мають величезні пули ліквідності, а також доступ до послуг центрального банку, страховики теж виступають у ролі контраргументів до фондів, які зазнають значного відтоку (тобто купують, коли інші продають). Дослідження виявило, що значна частина таких покупок страховиками зосереджена у пов'язаних з ними фондах, внаслідок чого підтримувані страхуванням фонди продемонстрували у вибірці нижчу волатильність та нижчу чутливість до потоку, ніж їхні аналоги. Ба більше, було виявлено, що те, якою мірою страховики забезпечують приплив коштів, тісно пов'язане з їхнім власним фінансовим станом, причому краще капіталізовані організації частіше надають резервні кошти, ніж організації з меншим капіталом.
Моделі інвестування, виявлені в дослідницькій роботі, дають цікаві уявлення про стабільність фінансової системи, зазначаються автори дослідження. По-перше, діючи як контртрейдери, особливо для афілійованих фондів, страховики допомагають пом'якшити вплив потенційного масового відтоку інвесторів та підвищують стійкість ринку. По-друге, вони припускають, що контртрейдери страховиків можуть виявитися скромнішими підчас серйозної системної кризи, коли власне фінансове здоров'я страховиків опиняється під тиском. Втрата цієї стабілізуючої сили може зробити взаємні фонди більш вразливими до панічного відкликання коштів та посилити фінансову турбулентність.