На главную страницу Ассоциация Страховой бизнес (АСБ)

Нове дослідження EIOPA вивчає причини небажання споживачів страхуватися від природних катастроф


29.02.2024 

EIOPA опублікувало сьогодні переглянутий аналітичний звіт про фактори попиту, що сприяють низькому рівню страхування від природних катастроф у Європі. У документі досліджуються бар'єри, які утримують споживачів від купівлі страхування від природних катастроф. У ньому також пропонується низка перевірених споживачами рішень для подолання цих проблем і, таким чином, підвищення стійкості європейських домогосподарств та бізнесу до екстремальних погодних явищ.

Оскільки на континенті застраховано лише близько чверті збитків від природних катастроф (NatCat), Європа стикається зі значною прогалиною у захисті. Хоча деякі причини цього розриву пов'язані з обмеженням пропозиції страхових продуктів від стихійних лих (див. попередню роботу про андеррайтинг впливу та виключення), споживачі недостатньо активно користуються продуктами, доступними на ринку.

Бар'єри

Щоб краще зрозуміти, чому споживачі не поспішають інвестувати в страхування від стихійних лих, EIOPA провела поведінкове дослідження на цю тему. Результати дослідження виявили кілька бар'єрів та факторів, які можуть негативно вплинути на бажання домогосподарств купувати страховку від стихійних лих. Ці бар'єри та фактори включають

Рішення

Спираючись на визначені фактори та спираючись на дані поведінкової науки, EIOPA розробила та протестувала низку рішень, які сприятимуть більшому поширенню страхування від котячих хвороб в Європі. Рішення, що сприяють збільшенню попиту, включають в себе:

"Руйнівні повені та лісові пожежі останніх років з безпомилковою ясністю показали, що ми не застраховані від наслідків потепління планети. Навіть коли стихійні лиха не призводять до людських жертв, вони спричиняють руйнування, які вимагають значних зусиль для відновлення. Страхування робить процес відновлення швидшим і фінансово менш болючим, але страхування може допомогти лише тоді, коли ним користуються. Сьогоднішня публікація проливає світло на критично важливі фактори з боку попиту, які будуть ключовими для підвищення рівня захисту в Європі. Регулятори, політики та страхові професіонали повинні працювати разом над усуненням виявлених бар'єрів і сприяти створенню більш захищеного та стійкого суспільства".

Петра Хілкема, голова EIOPA
Источник:  EIOPA
URL статьи:  https://www.eiopa.europa.eu/new-eiopa-research-probes-reasons-behind-consumers-reluctance-taking-out-natural-catastrophe-2024-02-29_en

«« Вернуться на первую страницу раздела