Ассоциация Страховой бизнес (АСБ) |
Swiss Re визначила нові ризики та їх вплив на страховий сектор і суспільство |
Світ стикається з кількома взаємопов’язаними кризами, які спричиняють дедалі складніші ризики, йдеться у звіті Swiss Re SONAR про нові ризики, який досліджує важливі теми майбутнього, щоб сприяти кращому розумінню складних ризиків, їх взаємодії та залежностей.
Головне у звіті:
"Ми живемо у світі, який характеризується взаємопов’язаними кризами, які, у свою чергу, можуть породжувати нові ризики. Для перестраховиків важливо передбачати ці тенденції та розуміти, як важливі глобальні проблеми такі як зміна клімату, економічна невизначеність або геополітичні потрясіння можуть вплинути не лише на галузь, але й на суспільство в цілому", каже Патрік Раафлауб, головний спеціаліст із ризиків Swiss Re Group. "SONAR сприяє кращому розумінню нових ризиків, їх взаємодії та залежностей. Мета полягає в тому, щоб стимулювати залучення зацікавлених сторін, включаючи перестраховиків, щоб якнайкраще підготувати суспільство до цих ризиків".
Стихійні катаклізми, пов’язані з погодою, стають все більш частими та серйознішими. Хоча повені, лісові пожежі та шторми можуть призвести до матеріальних збитків і людських жертв, каскадні наслідки таких подій створюють додаткові ризики для страхової галузі.
16 нових ризиків та тенденцій
Лісові пожежі можуть вплинути на інфраструктуру водопостачання, забруднюючи джерела води або перекриваючи доступ до них. Повені та шторми також можуть пошкодити енергетичні мережі та транспортні мережі, призводячи до зупинки виробничих ліній через брак електроенергії, що призводить до втрати часу виробництва, псування матеріалів і затримок доставки.
Якщо постраждає критична інфраструктура та ланцюги поставок, накопичення збитків може бути значним.
Незважаючи на те, що безпека ланцюгів постачання була пріоритетом для компаній після масштабних збоїв, спричинених пандемією COVID-19, увага знову зрушилася на економію коштів. Тиск витрат зріс, але з ним зросли і ризики для ланцюгів постачання, прикладом чого є криза в Червоному морі.
Через більш нестабільний геополітичний ландшафт, збільшення частоти екстремальних погодних явищ, економічну невизначеність і підвищені кіберризики та технологічні ризики ключові маршрути постачання по всьому світу, швидше за все, стануть менш безпечними.
Враховуючи існуючу ситуацію та негативний погляд на ці чинники ризику, стійкість ланцюга постачань має стояти на першому місці в порядку денному компаній, вважає Swiss Re. Якщо ризики накопичуються або збігаються з уже напруженим ланцюгом постачання, економічні наслідки можуть бути значними.
Зміна клімату та проблеми з ланцюгом поставок також впливають на інфраструктуру охорони здоров’я, що посилюється постійним недофінансуванням систем охорони здоров’я.
Основні послуги, такі як водопостачання, санітарія та електропостачання, можуть бути порушені за більш екстремальних кліматичних сценаріїв, які спричиняють вищий ризик частих повеней та інших руйнівних подій.
Недоотримання послуг охорони здоров’я підвищує ризики для суспільства, оскільки затримка або неадекватна допомога сприяє вищій захворюваності та смертності, а отже, також впливає на економіку через зростання абсентеїзму, пов’язаного зі здоров’ям, і нестачу персоналу.
Недофінансування систем охорони здоров’я та його наслідки викликають занепокоєння в країнах із низьким, середнім та високим доходом.
Джерело: | Форіншурер |
URL статті: | https://forinsurer.com/news/24/06/12/43886 |
«« Вернуться на первую страницу раздела