Ассоциация Страховой бизнес (АСБ) |
У чому небезпека тіньовому флоту рф – роз'яснення експерта |
Росії вдалося розширити свій тіньовий танкерний флот, придбавши 35 танкерів замість 41, доданих до списку санкцій
Дані Kpler показують, що у липні 2024 року 83% російської сирої нафти та 46% нафтопродуктів було відправлено тіньовими танкерами. При цьому лише 33% судів було застраховано відомими міжнародними страховиками. Як пише експерт з енергетики Антоніо Гарсія у статті для OilPrice, скорочення ролі основного світового флоту фундаментально підриває важелі цінового обмеження та глобальної торгівлі.
Кількість суден тіньового флоту, що вирушають із вантажем із рф, різко зросла. "Незважаючи на жорсткі санкції Міністерства фінансів США, спрямовані проти тіньового флоту, Росія продовжує його розширювати, вводячи нові танкери, що дозволяє стабільно експортувати та ухилятися від обмеження цін на нафту. Лише 36% російського експорту нафти було доставлено танкерами, застрахованими IG. Для інших поставок Росія використовувала свій тіньовий флот, який відповідав за експорт ~2,8 мб/день сирої нафти та 1,1 мб/д нафтопродуктів у березні 2024 року", – йдеться у публікації.
Як пояснює Антоніо Гарсія, тіньовий флот – це сукупність застарілих і часто погано обслуговуваних суден із нечіткою структурою власності та відсутністю страхування. Кількість застарілих кораблів, що працюють у Росії, різко зросла. Нещодавно ЄС ввів у дію нові вимоги, спрямовані на припинення продажу основних танкерів у російську тіньову сферу, але проблема залишається. Москві вдалося розширити свій тіньовий танкерний флот, придбавши 35 танкерів замість 41, доданих до списку санкцій з грудня 2023 року. Ці танкери, віком понад 15 років, управляються за межами ЄС/G7. Оскільки 85% танкерів старше 15 років, ризик розливів нафти в морі підвищується.
"За оцінками експертів понад 1400 кораблів "перейшли на темну сторону", обслуговуючи Росію. Тіньовий флот становить значну загрозу для довкілля. Старі та недостатньо застраховані судна збільшують ризик розливів нафти, потенційної катастрофи, за яку Росія, швидше за все, відмовиться платити", – пояснює експерт з енергетики.
Джерело: | Главком |
URL статті: | https://glavcom.ua/world/world-economy/tinovij-flot-rf-heopolitichna-bomba-upovilnenoji-diji-ekspert--1020929.html |
«« Вернуться на первую страницу раздела