Ассоциация Страховой бизнес (АСБ) |
ШІ та мега-раунди сприяють рекордно високому фінансуванню страхових технологій – Gallagher Re |
Новий закон ЄС про ШІ формує шлях регулювання; фінансування на середньому етапі відповідає тенденціям зростання.
Згідно зі звітом Gallagher Re Global Insurtech Report, у третьому кварталі 2024 року глобальні інвестиції в страхові технології досягли $1,38 млрд, що є найвищим рівнем фінансування з першого кварталу 2023 року.
Із загального обсягу інвестицій 55,5% припало на мега-раунди вартістю $100 млн і більше. Хоча в третьому кварталі 2024 року було укладено 77 угод у сфері іншуртех, що є майже чотирирічним мінімумом, Gallagher Re зазначає, що штучний інтелект залишається ключовою темою, оскільки 63,4% угод спрямовані на іншуртех-компанії, орієнтовані на ШІ. Gallagher Re підкреслила тенденцію серед (пере)страховиків, які в основному спрямовували свої технологічні інвестиції в раунди фінансування на середній стадії.
Gallagher Re також дослідила "демократизацію" фінансування Insurtech, зазначивши, що, хоча колись домінували мега-раунди угод, суми фінансування в останні квартали мають тенденцію до більш "істинного" середнього показника, що відображає зміну ринкової динаміки. У попередніх звітах Gallagher Re зазначалося, що, хоча загальний обсяг фінансування Insurtech залишається нижчим за піковий показник 2021 року, все більше стартапів залучають суми, які більш точно відображають середній рівень фінансування.
Під час піку фінансування у 2021 році на мега-раунди припадало 62% інвестованого капіталу, причому $9,8 млрд з $15,8 млрд надійшло від цих великих угод. Проте ці цифри стосуються лише 8% угод, що вносить волатильність і створює хибне уявлення про середній розмір угод.
Аналіз Gallagher Re також свідчить про те, що стартапи в сьогоднішніх умовах фінансування, коли щоквартальні інвестиції в середньому становлять близько 1 мільярда доларів, можуть отримувати більш стабільне фінансування порівняно з кількістю угод.
Цей зсув спонукає замислитися над тим, як розподіляється капітал у секторі, і ставить питання про те, чи можуть менші страхові компанії отримати доступ до відносно більшого капіталу в розрахунку на одну угоду на нинішньому ринку, ніж у пікові часи.
У звіті також підкреслюється значний розвиток регулювання у сфері штучного інтелекту, пов'язаний із запровадженням Європейського закону про штучний інтелект (AI Act), який набув чинності 1 серпня. Gallagher Re зазначає, що це законодавство, яке називають першим всеосяжним законом про штучний інтелект у світі, зосереджене на управлінні ризиками, пов'язаними зі здоров'ям, безпекою та правами людини.
Закон про штучний інтелект передбачає чіткі зобов'язання, засновані на ризик-орієнтованій системі, яка класифікує програми штучного інтелекту за рівнем ризику. Системи з низьким рівнем ризику, такі як спам-фільтри, мають мінімальні зобов'язання, тоді як системи ШІ з високим рівнем ризику в таких сферах, як медицина, повинні дотримуватися суворих рекомендацій.
Деякі види використання ШІ, наприклад, соціальний скоринг, повністю заборонені через передбачувану загрозу основним правам людини.
Gallagher Re зазначає, що наслідки закону про штучний інтелект можуть вийти за межі Європи, оскільки інші регіони потенційно можуть розглядати подібні регуляторні рамки. Очікується, що в США державні регулятори відіграватимуть ключову роль у прийнятті рішень щодо застосування норм про ШІ в різних секторах, зокрема в страхуванні та перестрахуванні.
Постійна дискусія навколо регулювання ШІ відображає більш широкі зусилля, спрямовані на забезпечення відповідального використання ШІ в галузях, де ця технологія стрімко розвивається.
Автор: | Kenneth Araullo |
Джерело: | Insurance Business UK |
URL статті: | https://www.insurancebusinessmag.com/uk/news/reinsurance/ai-and-megarounds-drive-recordhigh-insurtech-funding--gallagher-re-513509.aspx |
«« Вернуться на первую страницу раздела