На главную страницу Ассоциация Страховой бизнес (АСБ)

Страхові збитки від стихійних лих перевищать $135 млрд у 2024 році Swiss Re


05.12.2024 

Згідно з новим звітом Swiss Re, у 2024 році США пережили два великих урагани та численні сильні грози, що призвело до щонайменше двох третин оціночних глобальних страхових збитків за рік, які перевищують 135 мільярдів доларів США.

За ураганом Helene, який обрушився на узбережжя 27 вересня, 9 жовтня послідував ураган Milton, страхові збитки від обох ураганів, як очікується, складуть менше 50 мільярдів доларів США, згідно з даними Swiss Re.

2024 рік також характеризувався високою частотою сильних гроз (сильні конвективні шторми, або СКС), які, за повідомленнями, знову ж таки вразили переважно США.

"Очікується, що страхові збитки від СКС додадуть понад 51 мільярд доларів США у світі у 2024 році, що є другим за величиною збитком після рекордного показника у близько 70 мільярдів доларів США у 2023 році", – пояснюється у звіті Swiss Re.

Тим часом, сильні повені в Європі та ОАЕ, за оцінками, призвели до страхових збитків у розмірі близько 13 мільярдів доларів США.

"Це був третій найдорожчий рік для цієї небезпеки у світі і другий найдорожчий для Європи, яка зазнала страхових збитків на суму близько 10 мільярдів доларів США", – йдеться у звіті Swiss Re.

Зокрема, шторм Boris спричинив великі повені в Центральній Європі у 2024 році, які в основному зачепили Чехію, Польщу та Австрію, а також Словаччину, Румунію, Італію та Хорватію, які зазнали додаткового впливу.

У жовтні значна частина Іспанії також зазнала сильних злив, повеней і граду, що спричинили серйозні руйнування, причому найсильніші повені сталися на сході і півдні Іспанії, особливо в регіонах Валенсія і Кастилія-Ла-Манча.

Для цієї події Morningstar DBRS оцінив страхові збитки на рівні понад 4 мільярди євро. Водночас S&P зазначає, що повені матимуть "обмежений вплив" на приватних страховиків і перестраховиків, оскільки більшість витрат на виплати страхових відшкодувань покриватиме Consorcio de Compensación de Seguros (CCS), установа при Міністерстві економіки, торгівлі та бізнесу.

Коментуючи тему повеней, Jérôme Jean Haegeli, головний економіст Групи Swiss Re, сказав: "Економічний розвиток продовжує залишатися основним чинником зростання страхових збитків від повеней, а також інших небезпек, що спостерігається протягом багатьох десятиліть.

"Однак зі зростанням ризиків природних катастроф та підвищенням рівня цін щорічне зростання страхових збитків на 5-7% продовжиться, а прогалини у захисті можуть залишатися високими. Це підкреслює необхідність адаптації в поєднанні з адекватним страховим покриттям, яке може підтримати фінансову стійкість".

Говорячи про оцінку глобальних страхових збитків у 135 мільярдів доларів США, Balz Grollimund, керівник відділу катастрофічних ризиків Swiss Re, зазначив: "П'ятий рік поспіль страхові збитки від стихійних лих перевищують позначку в 100 мільярдів доларів США.

"Значна частина цього зростаючого тягаря втрат пов'язана з концентрацією вартості в містах, економічним зростанням і збільшенням витрат на відбудову.

"Сприяючи умовам, що призвели до багатьох катастроф цього року, зміна клімату також відіграє все більшу роль. Саме тому інвестиції в заходи з пом'якшення наслідків та адаптації до них мають стати пріоритетом".

Gallagher Re нещодавно виявила, що за перші 9 місяців 2024 року збитки, покриті приватним страховим ринком або державними страховими організаціями, склали щонайменше 108 мільярдів доларів, що на 5% перевищує середній десятирічний показник у 102 мільярди доларів.

Глобальна брокерська група Aon також оцінила страхові збитки від природних катастроф за перші 9 місяців 2024 року щонайменше у 102 мільярди доларів США, причому наслідки урагану Milton і додаткові події, що очікуються пізніше цього року, можуть призвести до того, що річні страхові збитки перевищать 125 мільярдів доларів США, зафіксовані у 2023 році, згідно з оцінкою Swiss Re.

Джерело:  Reinsurance News
URL статті:  https://www.reinsurancene.ws/insured-losses-from-nat-cats-to-exceed-135bn-in-2024-swiss-re/

«« Вернуться на первую страницу раздела