![]() |
Ассоциация Страховой бизнес (АСБ) |
![]() |
![]() |
Оцінка Закону про страхування 2015 року – виклики, можливості та амбіції, що змінюються |
Які основні причини для занепокоєння?
Минулого тижня Асоціація ринку Ллойда (LMA) виступила співорганізатором заходу, на якому обговорювалися реформи, запроваджені Законом про страхування 2015 року, визначалися як його цілі, так і наслідки.
Арабелла Рамаж (на фото), директор з правових та регуляторних питань LMA, була тоді молодшим адвокатом, який допомагав LMA координувати реакцію ринку Lloyd's на пропозицію Комісара з питань права, коли було запропоновано новий Закон про страхування.
"Спочатку було дуже мало судової практики щодо нового закону, але останнім часом з'явилося кілька важливих справ, тож настав час для певних роздумів", – сказала вона.
Основними нововведеннями, запровадженими Законом, стали зміни до:
Рамаж підкреслив, що закон був прийнятий після закликів до серйозних реформ Закону про морське страхування (MIA) 1906 року, який був основою страхового права в Англії та багатьох інших юрисдикціях. "Він був прийнятий у той час, коли андеррайтери мали дуже мало інформації під час розміщення страхових полісів, тому вони покладалися на інформацію, надану їм страхувальником".
З розвитком світу і, зокрема, методів комунікації, розвивалися також комерційні та юридичні практики. Тому, за її словами, виникла потреба в оновленні MIA 1906, щоб закон залишався актуальним для сучасних комерційних практик і відповідав іншим ключовим юрисдикціям, які модернізували своє місцеве страхове законодавство, щоб покласти більше навантаження на андеррайтерів і менше покладатися на страхувальників, які надають інформацію страховикам.
"Зокрема, вважалося, що такі засоби захисту, як розірвання договору за порушення гарантії, стали несправедливими по відношенню до страхувальника, – сказала вона. "Було також відчуття, що розірвання договору за порушення обов'язку добросовісності при розміщенні було занадто драконівським.
"Загалом, все це породжувало занепокоєння, що страхувальники можуть почати використовувати інші системи права, надаючи перевагу англійському праву. Або навіть побоювання, що англійський ринок не є місцем, де страхувальникам буде вигідно отримувати страховий захист".
В результаті, за її словами, Комісія з питань права представила законопроект про страхування, щоб встановити "режим дефолту, який забезпечує справедливий баланс інтересів між більшістю комерційних страхувальників і страховиків". Уряд Великої Британії мав намір внести законодавчі зміни для просування страхового ринку Великої Британії як привабливого місця для міжнародного бізнесу.
Рамаж підкреслив, що Закон в цілому був успішним.Метою було модернізувати закон і досягти кращого узгодження з іншими юрисдикціями, що і було досягнуто.
"Той факт, що прецедентного права щодо Закону було дуже мало, також свідчить про те, що люди розуміють його основні положення, і вони зрозумілі", – сказала вона. "Були початкові витрати і тертя, оскільки брокери і страховики намагалися зібрати воєдино пункти, що стосуються розкриття інформації, а також змінити гарантії та основні положення договорів в рамках існуючих продуктів".
Рамаж окреслив деякі з головних успіхів цього закону:
Вона підкреслила, що Закон не досягнув своєї мети:
Існували побоювання, що цей розділ, який був запроваджений пізніше, ніж оригінальний Закон, призведе до того, що страхувальник погрожуватиме вимагати відшкодування збитків у більшості випадків, коли андеррайтери відхилятимуть претензії, подібно до загрози недобросовісності в США.
Намітився рух до того, щоб це було включено до всіх позовів проти андеррайтерів, але жодного судового рішення проти андеррайтерів поки що не було винесено.
Щодо останнього вона додала: "Занепокоєння викликає те, що якщо це буде заявлено в кожній справі, то страховики та страхувальники витрачатимуть гроші на цю частину справи, де Суд ще не визначив, чи несуть страховики відповідальність за основним позовом".
Рамадж зазначила, що оскільки на даному етапі англійське право відповідає більшості юрисдикцій загального права, вона не хотіла б бачити значних змін чи реформ.За її словами, це завжди дорого коштує на початковому етапі впровадження – на даний момент просто немає реальної потреби в подальших реформах.
"Я б запропонувала, щоб у справах за s13A суди та арбітри завжди розділяли справу таким чином, щоб сторони витрачали судові витрати лише на відшкодування збитків за прострочення виплат, якщо доведено, що страховики несуть відповідальність за страховий випадок", – зазначила вона. "Страховий ринок починає відчувати пом'якшення, тому буде цікаво подивитися, чи виникне більше спорів, пов'язаних із Законом".
Автор: | Mia Wallace |
Джерело: | Insurance Business UK |
URL статті: | https://www.insurancebusinessmag.com/uk/news/legal-insights/assessing-the-insurance-act-2015--challenges-opportunities-and-evolving-ambitions-528883.aspx |
«« Вернуться на первую страницу раздела
![]() |