На главную страницу Ассоциация Страховой бизнес (АСБ)

Insurtech Insights Europe 2025 – куди AI в страхуванні піде далі?


21.03.2025 

Топ-менеджери діляться своїми думками про можливості та виклики, які вона відкриває.

ШІ та його здатність трансформувати страхову галузь були в центрі уваги ринку під час європейської конференції Insurtech Insights 2025. Під час панельної дискусії "Революційна дистрибуція страхових послуг" страхові фахівці поділилися своїми поглядами на два нагальні питання: як ми повинні думати про відносини між людиною та штучним інтелектом, і куди рухається галузь у наступні п'ять років?

Що лежить в основі стрімкого розвитку штучного інтелекту?

Ділячись своїм баченням, Тім Хардкасл, генеральний директор і співзасновник INSTANDA, зазначив, що протягом своєї кар'єри він бачив багато різних технологічних "хвиль", і хоча "хвиля" штучного інтелекту багато в чому схожа, між ними є деякі суттєві відмінності. Візьмемо, наприклад, бум доткомів, а пізніше перехід від локальних до хмарних технологій. Кожне з цих досягнень проходило через цикли, і потрібен час, щоб ці цикли пройшли. На цей час значною мірою впливають два ключові елементи – фізика та економіка.

Що його захоплює в еволюції ШІ, так це те, як швидко розвиваються ці фактори. "Ще кілька місяців тому вважалося, що інвестиції, необхідні для еволюції ШІ, є величезними, але зараз ми бачимо набагато дешевші моделі, які виробляються навіть такими компаніями, як Microsoft", – сказав він. "Крім того, з точки зору проникнення або швидкості фізики, не існує жодних бар'єрів щодо здатності штучного інтелекту охопити людей в промисловості та суспільстві".

Щодо того, що, ймовірно, принесуть наступні п'ять років, він порадив продовжувати стежити за тим, що роблять великі технологічні компанії, і за тим, як вони вдосконалюють свої власні моделі. За його словами, Open AI активно вивчає свою власну модель і те, як вона інтерпретує дані та робить висновки не лише для зручності користувачів, але й тому, що вони хочуть зрозуміти процес міркування та швидкість його еволюції для себе.

"Єдине, що ми можемо сказати про цей швидкий темп еволюції, це те, що людські елементи взаємодії з цією технологією будуть мігрувати до більш складних і нюансованих етапів прийняття рішень", – сказав він. "[Це стосується] допомоги у формуванні певної моралі в тому, як робляться висновки, і забезпечення того, щоб дискримінація була обмеженою. Роль людини – це те, де, на мою думку, ми побачимо гібридну модель, що розвиватиметься в майбутньому".

За його словами, в контексті страхування важливо враховувати потенціал штучного інтелекту для заповнення прогалин у захисті в тих сферах, де його проникнення обмежене, а також для підвищення ефективності врегулювання страхових випадків. "Хіба нам не пощастило зазирнути за горизонт наступних п'яти років і подумати про всі чудові можливості, які відкриваються перед нами? Тому що технологія, безумовно, не буде обмежуючим фактором".

Як штучний інтелект може покращити страхову пропозицію

Мелісса Вонг, директор по продуктах групи bolttech, підкреслила, що ШІ має потенціал для значної трансформації в страхуванні, враховуючи "неприродну" природу страхової пропозиції. За її словами, клієнти купують страховку, сподіваючись на те, що вона їм знадобиться, і момент виплати страхового відшкодування є моментом істини для цієї обіцянки. "Отже, коли ви думаєте про те, як штучний інтелект може вплинути на всю цю галузь, то насправді це відбувається ще до страхування – йдеться про превентивні, прогностичні аспекти".

За її словами, ці аспекти можуть бути підтримані та реалізовані за допомогою штучного інтелекту. У галузі також є значні можливості для того, щоб почати вивчати, як використовувати ШІ в більш гуманістичних цілях, щоб зробити відчутні зміни в нашому суспільстві. Вплив цього не обмежується створенням кращих можливостей для прогнозування та проактивного реагування, але також підтримає іншу сторону страхового процесу. "Отже, коли трапляється щось погане, як ви можете допомогти, виправити ситуацію і підтримати тих людей, які насправді переживають це. Я вважаю, що штучний інтелект здатен надавати масштабні послуги в тих сферах і географічних регіонах, до яких ми не маємо доступу".

Виклики для талантів – пам'ятайте про розрив у штучному інтелекті

Балаж Гаті, директор з продуктів і технологій цифрового брокера Clark, наголосив на необхідності вирішення поточних проблем, пов'язаних із впровадженням ШІ в організаціях. За його словами, коли ШІ замінює низькокваліфіковані завдання в операційних процесах, андеррайтингу та врегулюванні збитків, стає дуже складно навчати людей без відриву від виробництва. "Завжди існує бачення, що агенти штучного інтелекту виконують прості завдання, а керівник групи експертів контролює і наглядає за цими агентами. Наразі така рівновага існує, але з часом вона може стати проблемою".

Виклик, який бачить Гаті, полягає в тому, як залучити правильний потік молодих талантів – і забезпечити належну підтримку та навчання, які дозволять їм вирости до керівних ролей – якщо вони не мають доступу до досвіду, необхідного для розвитку цих технічних та управлінських навичок.

Підтверджуючи необхідність зваженого підходу до можливостей, які надає штучний інтелект, Том Торнберрі (Tom Thornberry), директор з врегулювання збитків Zurich Insurance Group, підкреслив, що ці інструменти потрібно використовувати "відповідально і з правильних міркувань". Клієнти, по суті, хочуть від страхування швидкості, впевненості та емпатійного підходу. Але коли ви подивитеся на нюанси, то побачите, що вони відрізняються в різних продуктових лінійках і стають складнішими з кожним рівнем, на який ви спускаєтесь. "Ми несемо відповідальність за ефективне використання цієї інформації з правильних міркувань. Тому там, де ми застосовуємо її з точки зору врегулювання збитків, вона повинна забезпечити швидкість та впевненість. Вона повинна гарантувати, що ми керуємося правильною поведінкою, щоб надавати нашим клієнтам найкращі послуги та врегулювання збитків.

"Але це також має бути зроблено таким чином, щоб наші люди були задоволені роботою на високому рівні, усуваючи повторювані завдання, але також беручи до уваги [необхідність] не створювати розриву... Нам потрібно переконатися, що ми впроваджуємо технології в потрібних місцях з правильних причин і робимо це відповідально. Я думаю, що протягом наступних п'яти років питання відповідальності буде критично важливим, і я думаю, що саме тут нам як індустрії потрібно переконатися, що ми вирівняні".

Автор:  Mia Wallace
Джерело:  Insurance Business UK
URL статті:  https://www.insurancebusinessmag.com/uk/news/technology/insurtech-insights-europe-2025--where-does-ai-in-insurance-go-next-529356.aspx

«« Вернуться на первую страницу раздела