![]() |
Ассоциация Страховой бизнес (АСБ) |
![]() |
![]() |
Страхова галузь відхилила запропонований мораторій на державне регулювання ШІ |
![]() |
![]() |
Запропонований десятирічний мораторій на державне регулювання штучного інтелекту привернув увагу багатьох, в тому числі представників страхової галузі.
10-річна заборона на регулювання ШІ міститься в масштабному податковому законопроекті "Один великий прекрасний законопроект", і він замінить закони і правила, які вже діють в десятках штатів.
Національна асоціація професійних страхових агентів (PIA) у вівторок направила лист, в якому "висловила значну стурбованість" керівництву Сенату, яке представило законопроект про примирення бюджету, що вже пройшов через Палату представників.
"PIA наполегливо закликає Сенат виключити формулювання про примирення, що передбачає 10-річний мораторій на державне законодавство і регулювання ШІ, або прямо звільнити страхову галузь від державного регулювання ШІ, оскільки ця галузь вже належним чином регулюється державою", – йдеться в листі, підписаному Майком Скіадосом, генеральним директором PIA.
PIA посилається на модель, вже прийняту Національною асоціацією страхових комісарів (NAIC), яка вимагає від страховиків впроваджувати програми управління ШІ відповідно до всіх існуючих законів штатів і федеральних законів. Майже 30 штатів прийняли модель NAIC щодо використання ШІ страховиками.
Раніше цього місяця NAIC надіслала листа федеральним законодавцям після прийняття законопроекту в Палаті представників. Члени комісії заявили, що державне регулювання виявилося ефективним в умовах еволюції ринку.
"Ця система не лише захистила споживачів та сприяла інноваціям, але й забезпечила гнучкість та експерименти, які є важливими у світі, що швидко змінюється", – йдеться у листі керівництва NAIC. "Дозволяючи державам розробляти та впроваджувати належним чином адаптовані регуляторні рамки, система гарантує, що нагляд є надійним та адаптивним.
"Державні страхові регулятори розуміють, що штучний інтелект – це трансформаційна технологія, яка може бути використана на користь страхувальників, зокрема, шляхом створення нових продуктових пропозицій, підвищення ефективності страхового бізнесу та трансформації споживчого досвіду", – йдеться в листі.
Занепокоєння також викликають формулювання – точніше, визначення ШІ в законопроекті. NAIC назвала його "надто широким" і поставила під сумнів, що воно стосується не лише машинного навчання, а й "існуючих аналітичних інструментів і програмного забезпечення, на які страховики покладаються щодня, включаючи розрахунки, симуляції та стохастичні прогнози... і безліч аналітичних систем, що надаються страховими технологіями для встановлення ставок, андеррайтингу та обробки претензій".
У зв'язку з цим Американська рада страхових технологій (AITC) заявила, що "рішуче виступає проти" мораторію на державне регулювання ШІ, який, за її словами, "створить небезпечний вакуум у нагляді в період швидких технологічних змін".
"Така заборона підірве основоположні принципи регулювання страхування в Сполучених Штатах і поставить під загрозу захист прав споживачів у той час, коли штучний інтелект стрімко змінює способи розробки, ціноутворення, маркетингу, андеррайтингу та надання страхових послуг", – йдеться в заяві AITC.
У травні генеральні прокурори 40 штатів закликали Конгрес позбутися пропозиції про мораторій в рамках законопроекту.
У понеділок Національна рада страхових законодавців (NCOIL) у своїй заяві заявила, що заборона на державне регулювання "порушить загальний стан ринків, які [NCOIL] контролює", і "неправомірно обмежить" здатність законодавців штатів формувати політику. Група заявила, що виборці "наполегливо вимагають захисту від нинішньої невідомості, пов'язаної зі штучним інтелектом, і вони не можуть чекати 10 років, щоб отримати відповідь на державному рівні".
Автор: | Chad Hemenway |
Джерело: | Insurance Journal |
URL статті: | https://www.insurancejournal.com/news/national/2025/06/18/828264.htm |
«« Вернуться на первую страницу раздела
![]() |