На главную страницу Ассоциация Страховой бизнес (АСБ)

Страхування в Червоному морі стрімко зростає після смертоносних атак хуситів на кораблі


10.07.2025 

Вартість страхування вантажів, що перевозяться через Червоне море, за останні дні зросла більш ніж удвічі після того, як єменські повстанці-хусити атакували і потопили два кораблі, в результаті чого загинули щонайменше чотири моряки після місяців затишшя, повідомили в четвер галузеві джерела.

Червоне море є важливим водним шляхом для транспортування нафти і товарів, але трафік різко скоротився з тих пір, як в листопаді 2023 року почалися напади хуситів біля узбережжя Ємену на знак солідарності з палестинцями у війні в Газі, як стверджує пов'язане з Іраном угруповання.

За словами джерел, знайомих з цим питанням, премії за військовий ризик зросли приблизно до 0,7% від вартості судна з 0,3% минулого тижня, коли відбулися останні напади, а деякі страховики призупинили страхування деяких рейсів.

Ставки за типовий семиденний період плавання, які встановлюються окремими андеррайтерами, цього тижня котирувалися на рівні до 1%, що відповідає піковому рівню 2024 року, коли відбувалися щоденні атаки. Це додає сотні тисяч доларів додаткових витрат на кожне перевезення.

"Нещодавні атаки в Червоному морі підкреслили необхідність бути обережними при розгляді питання про транзит", – сказав Ніл Робертс, голова морського та авіаційного напрямків Асоціації ринку Ллойда, яка представляє інтереси всіх андеррайтерів в Лондонському відділенні Ллойдс.

В результаті нападу хуситів на грецьке судно Eternity C в середу загинули четверо з 25 осіб, які перебували на борту, повідомили морські чиновники. У четвер рятувальники витягли з Червоного моря ще чотирьох вцілілих. Бойовики Хуті заявили, що вони утримують деяких членів екіпажу, які досі вважаються зниклими безвісти.

Напад стався після того, як у понеділок затонуло ще одне грецьке судно, відповідальність за яке взяли на себе хусити.

Аналіз даних судноплавства показав, що деякі з цих суден заходили в ізраїльські порти в минулому році.

З листопада 2023 року по грудень 2024 року хусити атакували понад 100 кораблів. У травні США оголосили про угоду про припинення бомбардувань хуситів в обмін на припинення нападів на судна, хоча хусити заявили, що угода не передбачає пощади Ізраїлю.

Джерела в страховій індустрії заявили, що страховики намагатимуться уникати страхування будь-якого судна, що має зв'язок з Ізраїлем, навіть якщо він є непрямим.

"Те, що ми бачили протягом останнього тижня, схоже, є ... поверненням до критеріїв націлювання на середину 2024 року, що, по суті, включає будь-яке судно, яке має навіть віддалений зв'язок з Ізраїлем", – сказав Мунро Андерсон, керівник відділу операцій спеціалізованої компанії зі страхування морських військових ризиків Vessel Protect. "З невизначеністю приходить ризик".

Автор:  Jonathan Saul
Джерело:  Reuters
URL статті:  https://www.reuters.com/business/autos-transportation/red-sea-insurance-soars-after-deadly-houthi-ship-attacks-2025-07-10/

«« Вернуться на первую страницу раздела