На главную страницу Ассоциация Страховой бизнес (АСБ)

Захоплене біля Сомалі судно підживлює побоювання щодо повернення піратів у води Червоного моря


19.12.2023 

Торговельне судно, що прямувало з Сомалі, було захоплене невідомими рейдерами, заявило у вівторок міністерство оборони Іспанії, посиливши побоювання, що пірати повертаються в Аденську затоку і води Червоного моря, які вже страждають від сплеску нападів на судна.

Іспанський військовий корабель поспішив перевірити судно Ruen під мальтійським прапором у п'ятницю після повідомлення про його викрадення. Воно "перебуває під піратським (контролем) з ранку 14 грудня", – йдеться в заяві міністерства, яке вперше підтвердило долю судна.

"Судно MV Ruen дійсно було захоплене. Що стосується питань про те, хто є викрадачами, про заплановану висадку на судно ... ми не володіємо такою інформацією", – додали в міністерстві в електронній відповіді.

Деякі джерела з морської безпеки заявили, що, за їхньою оцінкою, цей інцидент став першим захопленням торгового судна сомалійськими піратами з 2017 року.

Пірати, які спричинили хаос на ключових водних шляхах з 2008 по 2018 рік, можливо, повернулися, можливо, заохочені послабленням безпеки або скориставшись хаосом, спричиненим нападами на судноплавство єменського угруповання Хуті, пов'язаного з Іраном, на тлі війни в секторі Газа.

"Вони явно думають, що на березі у них все дозволено, а успіх породжує успіх", — сказав Джеррі Нортвуд, колишній капітан, який командував військовими кораблями в регіоні у складі Королівського військово-морського флоту Великої Британії.

"Додайте до цього, що військово-морські патрулі на суші нечисленні, а безпека на кораблях майже відсутня", — сказав Нортвуд, консультант компанії MAST, що займається питаннями морської безпеки.

Підсумок

Источник:  Reuters
URL статьи:  https://www.reuters.com/world/hijacked-ship-off-somalia-fuels-fears-pirates-back-red-sea-waters-2023-12-19/

«« Вернуться на первую страницу раздела