Ассоциация Страховой бизнес (АСБ) |
ШІ потребує людського втручання, щоб виконати обіцянку щодо управління ризиками |
Інструмент може допомогти фахівцям з ризиків бути більш амбітними.
ШІ пропонує величезні можливості для управління ризиками, але є лише ще одним інструментом з обмеженнями, тому фахівці з ризиків повинні ставити під сумнів його результати і накладати на них власні аналітичні навички, перш ніж покладатися на його висновки, заявили експерти на конференції Brokerslink.
Учасники дискусії на заході в Абу-Дабі попередили про упередженість, притаманну штучному інтелекту, і брак довіри до деяких наборів даних, які він використовує. За словами одного з провідних ризик-менеджерів, це може призвести до помилкових припущень в управлінні ризиками і створити групове мислення, засноване на відповідях, за які мало хто відповідає або взагалі не відповідає.
Однак, за словами експертів, швидкість і широта обробки даних ШІ дає змогу здійснювати прогнозне моделювання, зменшувати ризики та знаходити індивідуальні рішення для управління ризиками. Вони також вважають, що страховики зможуть використовувати прогностичні можливості штучного інтелекту, щоб швидше надавати кращі продукти, особливо щодо нових ризиків.
Зрештою, учасники дискусії зійшлися на думці, що у фахівців з управління ризиками немає іншого виходу, окрім як обережно впроваджувати штучний інтелект. Ті, хто цього не зробить, опиняться поза грою.
"ШІ – це лише інструмент, і, як і багато інших інструментів, він може бути дуже корисним, якщо використовувати його з розумом, але ним завжди потрібно керувати", – сказав Мауріціо Кастеллі, керівник практики управління ризиками Brokerslink і генеральний директор консалтингової компанії Augustas Risk Services в Італії. "Тож ми, ризик-менеджери, безумовно, можемо скористатися перевагами цього інструменту, який пропонує більше можливостей, ніж загроз, якщо ним правильно управляти".
Shane Keating, директор з обробки даних The Ardonagh Analytics Lab, зазначив, що для побудови довіри дуже важливо, щоб результати роботи штучного інтелекту були прозорими та відстежуваними. Але, перш за все, люди повинні ставити під сумнів його результати, сказав він. "Людські аналітичні навички завжди будуть потрібні для ШІ", – додав Keating.
Ole Ohlmeyer, глобальний керівник відділу по роботі з клієнтами та дистрибуцією, а також ART у Swiss Re Corporate Solutions, погоджується з цим. "Що б не говорили моделі, якщо ви не застосовуєте людський підхід, ви зіткнетеся з проблемами і потенційно зробите неправильні висновки", – сказав він.
Інший спікер Manuel Padilla, віце-президент з управління ризиками та страхування в MacAndrews & Forbes Incorporated, а також член правління Rims, зазначив, що коли мова йде про штучний інтелект, поряд з можливостями, існують очевидні ризики та виклики.
"Я згоден, що можливості існують. Але якщо ми заколисуємо себе помилковим відчуттям комфорту, вважаючи, що ШІ скаже нам, що саме потрібно зробити, і хтось збирається обійти нашу базу знань, щоб отримати відповідь, я думаю, що це небезпечно. Ми повинні розуміти, що він робить і які у нього обмеження, і ми повинні ставити його під сумнів, тому що упередженість штучного інтелекту – це ключова проблема", – сказав він.
Ризик-менеджер зазначив, що потенційна відсутність довіри до наборів даних, які використовує ШІ, може стати проблемою, що змушує використовувати групове мислення. Padilla додав, що ризик-менеджери повинні усвідомлювати, що ШІ насправді не хвилює, правильний він чи неправильний – адже він часто запрограмований лише на те, щоб давати відповідь – і не несе майже ніякої підзвітності. Він підкреслив, що існує реальний ризик того, що люди стануть надмірно залежними від цього інструменту.
"Алгоритми не видають погану інформацію зловмисно, але їх можна запрограмувати на реакцію незалежно від того, якою буде ця реакція. Тож якщо ви приймаєте бізнес-рішення, у вас можуть виникнути великі проблеми", – сказав він.
Як і інші, Padilla підкреслив, що ШІ покликаний підтримувати, а не замінювати ризик-менеджерів, і повинен використовуватися в рамках "цифрового партнерства".
Він та інші учасники дискусії оцінили ефективність, швидкість обробки даних і здатність штучного інтелекту надавати більш глибоке розуміння з підвищеною точністю на іншій стороні шкали можливостей. "ШІ відкриває можливості для прогнозного моделювання, зменшення ризиків та індивідуальних рішень для управління ризиками", – сказав Padilla.
За словами Keating, здатність ШІ допомагати страховикам глибше розуміти ризики створює "великі можливості" для кращої розробки продуктів і рішень, які "краще підходять для клієнтів і більше відповідають їхнім потребам".
"З ШІ реальна можливість полягає в застосуванні предиктивного підходу, особливо в сфері нещодавніх ризиків або ризиків, що з'являються. Наша галузь дуже сильно покладається на багаторічну історію страхових виплат. Але як ми розробляємо рішення для ризиків, які не мають історії виплат? На чому будувати або на чому базуватиметься ваша модель? Для деяких з цих ризиків, що виникають, немає часу чекати на два-три роки досвіду, тому нам потрібно знайти способи кращого прогнозування. Можливість застосовувати технологію прогнозування до речей, про які ви не обов'язково знаєте зараз, буде корисною як для короткохвостого, так і для довгохвостого бізнесу", – сказав він.
Ohlmeyer зазначив, що ШІ має "значні" здібності до написання, перевірки та порівняння страхових формулювань.
"Перевагою є розширення знань брокерів про правильний продукт, оскільки великі мовні моделі дозволяють нам дуже швидко порівнювати графіки дії полісів, покриття та всі інші речі, тож вам не доведеться витрачати дні на те, щоб повернутися до полісу. Ви можете отримати всі ці відповіді зараз у досить автономному, точному середовищі в межах ваших власних даних. Це дозволить нам швидше реагувати на події", – погодився Keating.
Ohlmeyer додав, що штучний інтелект може виконувати багато "рутинної роботи", яка забирає багато часу у страховиків, тому андеррайтери можуть зосередитися на розумінні ризиків і розробці ключових сервісів. За словами Keating, штучний інтелект підвищить ефективність, коли мова йде про дотримання нормативних вимог, а підготовка документації стане набагато простішою і буде вилучена з повсякденної діяльності.
Він вважає, що за умови розумного підходу ризик-менеджери, брокери та страховики можуть використовувати штучний інтелект, щоб бути більш амбітними, і закликав усіх цих фахівців з управління ризиками впроваджувати цю технологію.
"Я просто закликаю вас визнати, що вона вже тут і змінює речі, подобається нам це чи ні, тому прислухайтеся до неї, але з розумом. Спочатку робіть невеликі кроки, звикайте до результатів і до того, як ви збираєтеся їх застосовувати, і до того, як ви це робите, і йдіть далі", – сказав він.
Джерело: | Commercial Risk |
URL інтерв'ю: | https://www.commercialriskonline.com/ai-requires-human-touch-to-fulfil-risk-management-promise/ |
«« Вернуться на первую страницу раздела