На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
Оголошення
База знань
Пошук
Карта сайту
Коментарі
Інтерв'ю
Аналітика
Рейтинги
Поиск по сайту

Обговорення / Аналітика / Аналітика

Хорватський страховий ринок демонструє динамічний ландшафт у 2023-2024 роках

Версия для печати Версия для печати
01.02.2024 

За даними Агентства з нагляду за фінансовими послугами Хорватії, загальна сума премій, зібраних страховими компаніями у 2023 році, склала 1,7 млрд євро, з яких 300 млн євро (18,4%) припадає на премії зі страхування життя та 1,4 млрд євро (81,6%) – на премії зі страхування, відмінного від страхування життя.

Загальна сума зібраних премій у 2023 році зросла на 7,1% – зі збільшенням премій з видів страхування, відмінних від страхування життя, на 13,8%, та зменшенням премій зі страхування життя на 15%.

За даними XPRIMM, у структурі зібраних премій зі страхування, відмінного від страхування життя, домінує страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (35,5%), за яким слідують страхування наземних транспортних засобів (18,2%) та інші види майнового страхування (9,9%).

Обсяг виплачених страхових відшкодувань також збільшився (на 13,6% в річному обчисленні), досягнувши 1,2 млрд. євро – 419,8 млн. євро з цієї суми припадає на страхування життя (зниження на 1,5% в річному обчисленні), а 743,2 млн. євро – на страхування, не пов'язане зі страхуванням життя (зростання на 24,3% в річному обчисленні).

У загальній сумі страхових виплат з видів страхування, відмінних від страхування життя, найбільші суми припадають на страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (38,2%), страхування наземного транспорту (19,8%), страхування від вогневих ризиків та ризиків стихійних явищ (10,7%) та інші види майнового страхування (12,7%).

Динаміка хорватського страхового ринку

Страховий ринок Хорватії демонструє динамічний ландшафт, ключовими сегментами якого є страхування життя та загальне страхування.

Загальне страхування є домінуючим сегментом ринку, і в ньому провідну роль відіграє автострахування, що зумовлено вимогами обов'язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів. Крім того, особисте страхування від нещасних випадків та медичне страхування, а також страхування майна є важливими складовими сектору загального страхування

Страхування життя в Хорватії охоплює різні класи, такі як універсальне страхування життя, накопичувальне страхування, додаткове страхування, страхування на випадок смерті, страхування на визначений термін, страхування на все життя та загальний ануїтет. Універсальне страхування життя є найбільшим класом у цьому сегменті.

Хорватський фонд медичного страхування (ХФМС) забезпечує обов'язкове медичне страхування для всього населення, при цьому утриманці покриваються за рахунок внесків членів сім'ї, а економічно слабші верстви населення підтримуються за рахунок трансфертів з державного бюджету.

До провідних гравців хорватського страхового ринку належать Wiener Osiguranje Vienna Insurance Group DD, Croatia osiguranje DD, Allianz Hrvatska DD та деякі інші. Croatia osiguranje DD вважається найбільшим страховиком в країні станом на 2021 рік. Ці компанії пропонують широкий спектр продуктів та послуг, орієнтованих як на індивідуальних, так і на корпоративних клієнтів.

На хорватський страховий ринок також впливають світові тенденції, зокрема високий попит на страхування транспортних засобів, майна, здоров'я та інші види страхування.

Економічне зростання, державна політика, технологічні інновації та підвищення обізнаності споживачів є ключовими факторами, що формують ринок.

З точки зору конкуренції хорватські страхові компанії стикаються з викликами не лише одна з одною, але й з групами, що утримують ризики, державною політикою та тенденціями самострахування серед великих організацій. Зростаюча кількість цифрових каналів дистрибуції, включаючи платформи Insurtech, трансформує страховий ландшафт в Хорватії, пропонуючи споживачам більш доступні варіанти придбання полісів.

Загалом, хорватський страховий ринок являє собою поєднання традиційних і нових тенденцій, з сильним акцентом на діджиталізацію та клієнтоорієнтовані послуги. Цей мінливий ринковий ландшафт надає широкий спектр можливостей як для гравців ринку, так і для споживачів.

Автор:  Yana Keller
Источник:  Beinsure
URL статьи:  https://beinsure.com/news/croatia-insurance-market-dynamic/

«« Вернуться на первую страницу разделаАдміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес