На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
Оголошення
База знань
Пошук
Карта сайту
Коментарі
Інтерв'ю
Аналітика
Рейтинги
Поиск по сайту

Обговорення / Аналітика / Аналітика

Страхова галузь висловила застереження щодо Директиви ЄС про корпоративне оподаткування

Версия для печати Версия для печати
08.02.2024 

Insurance Europe товариство поділилося своїми думками щодо пропозиції Європейської Комісії "Бізнес в Європі: Рамки для оподаткування прибутку (BEFIT)".

Хоча страхова індустрія підтримує мету гармонізації правил корпоративного оподаткування в ЄС, вона висловлює серйозні застереження щодо поточного проекту Директиви ЄС.

Пропозиція Європейської Комісії щодо "Бізнес в Європі: Рамки для оподаткування прибутку" (BEFIT) являє собою значний зсув у підході до корпоративного оподаткування в Європейському Союзі (ЄС).

BEFIT покликана впорядкувати податкову систему для підприємств, що працюють в ЄС, сприяючи створенню більш уніфікованого ринку шляхом зменшення адміністративного тягаря та податкових перешкод, які наразі стримують транскордонну економічну діяльність. Ця пропозиція є частиною ширшого порядку денного ЄС, спрямованого на забезпечення справедливого оподаткування, сприяння економічному зростанню та підвищення конкурентоспроможності європейського бізнесу на світовій арені.

Промисловість занепокоєна взаємодією між запропонованою європейською структурою та чинним законодавством, зокрема Директивою ЄС про мінімальне корпоративне оподаткування та Директивою про звітність у розрізі країн (CbCR).

Промисловість також зазначає, що зв'язок між BEFIT та вже впровадженими МСФЗA1:B54 17 та 9 не є чітким і має бути розглянутий до ухвалення проекту Директиви.

Крім того, страховий сектор занепокоєний рівнем гнучкості держав-членів у застосуванні додаткових коригувань після розподілу в сферах, не передбачених загальними рамковими умовами.

Insurance Europe закликає до обмеження можливих національних коригувань, щоб досягти мети впорядкованої, європейської системи корпоративного оподаткування.

Пропозиція повинна також ефективно враховувати специфічні для страхової галузі аспекти, такі як податковий режим технічних резервів.

Таким чином, для досягнення чіткої та узгодженої законодавчої бази та уникнення надмірного навантаження на компанії, страхова галузь закликає законодавців ЄС відкласти переговори щодо BEFIT до тих пір, поки не буде з'ясовано та усунуто будь-яке законодавче дублювання.

Передумови та обґрунтування

Ініціатива виникла через давнє занепокоєння щодо складності та неефективності чинної системи, в якій співіснують 27 різних національних податкових режимів.

Така фрагментація створює значні витрати для бізнесу на дотримання вимог законодавства, призводить до подвійного оподаткування та сприяє агресивному податковому плануванню. Європейська Комісія вже давно намагається вирішити ці проблеми, і BEFIT є останнім і, можливо, найамбітнішим кроком до гармонізації корпоративного оподаткування в усьому блоці.

Ключові особливості BEFIT

BEFIT пропонує уніфікований набір правил для розрахунку оподатковуваного прибутку компаній в ЄС. Його наріжним каменем є запровадження спільної бази корпоративного оподаткування, що означає, що компанії будуть дотримуватися однакових правил для визначення оподатковуваного прибутку по всьому ЄС. Такий підхід має на меті усунути невідповідності та розбіжності, які наразі існують між національними податковими системами, спростивши транскордонну торгівлю та інвестиції.

Іншим ключовим аспектом BEFIT є розподіл податкових прав між країнами-членами на основі формули, яка враховує різні фактори, такі як обсяг продажів, активи та робоча сила.

Цей формульний підхід має на меті розподілити податкові надходження таким чином, щоб відобразити, де насправді відбувається економічна діяльність і створення вартості, відходячи від традиційного акценту на фізичній присутності.

Глобальний контекст і наступні кроки

BEFIT – це не лише реформа оподаткування в ЄС, вона також відповідає глобальним зусиллям, спрямованим на вирішення проблем, пов'язаних з цифровізацією економіки, та боротьбу з ухиленням від сплати податків.

Пропозиція доповнює ініціативи ОЕСР щодо створення більш справедливої та стабільної міжнародної податкової системи.

Наступні кроки Європейської Комісії включають детальні переговори з державами-членами та консультації із зацікавленими сторонами для доопрацювання пропозиції. Метою є розробка законопроекту, який може бути запропонований для прийняття, що створить основу для поступового впровадження BEFIT на всій території ЄС.

Як ця директива вплине на європейський страховий ринок?

Пропозиція "Бізнес в Європі: Рамки для оподаткування прибутку (BEFIT), хоча в першу чергу зосереджена на корпоративному оподаткуванні, має кілька непрямих наслідків для європейського страхового ринку. Вплив на цей сектор може бути багатогранним, впливаючи на операційні структури, інвестиційні стратегії та транскордонну діяльність. Ось аналіз того, як BEFIT може вплинути на європейський страховий ринок:

Гармонізація податкових правил

Мета BEFIT – гармонізувати податкові правила в ЄС – може спростити регуляторний ландшафт для страхових компаній, що працюють у кількох державах-членах. Наразі страховики повинні орієнтуватися в складній системі податкових правил, що може бути як фінансово, так і адміністративно обтяжливим. Уніфікована податкова система могла б зменшити ці перешкоди, потенційно спростивши та зробивши більш привабливим для страхових компаній надання послуг за кордоном. Така гармонізація може призвести до посилення конкуренції та інновацій на європейському страховому ринку.

Інвестиції та розподіл ресурсів

Страхова галузь значною мірою залежить від інвестиційного доходу. Запровадження BEFIT може вплинути на розподіл ресурсів та інвестиційні стратегії європейських страхових компаній. Якщо нова податкова система призведе до змін у прибутковості інвестицій після сплати податків, страховики можуть відповідно скоригувати свої портфелі. Крім того, формульний підхід до розподілу податкових прав між країнами-членами ЄС на основі таких факторів, як обсяг продажів, активи та робоча сила, може спонукати страхові компанії до переоцінки своєї операційної та інвестиційної діяльності по всьому ЄС.

Вплив на транскордонні злиття та поглинання

Спрощення податкових правил в рамках BEFIT може стимулювати транскордонні злиття та поглинання в страховому секторі. Зменшуючи податкові складнощі, пов'язані з роботою в декількох юрисдикціях, BEFIT може знизити бар'єри для входу на ринок для страхових компаній, які прагнуть розширити свою присутність по всьому ЄС. Це може призвести до більш консолідованого європейського страхового ринку, де більші гравці отримають міцнішу позицію.

Податкове планування та структурування

Страхові компанії, як і інші транснаціональні корпорації, займаються податковим плануванням з метою оптимізації своїх податкових зобов'язань. Запровадження єдиної бази корпоративного оподаткування та розподіл податкових прав на основі певної формули може призвести до необхідності переоцінки існуючих стратегій податкового планування. Страховики повинні будуть адаптуватися до нових правил, що може призвести до змін у структурі їхньої діяльності та транзакцій в межах ЄС.

Комплаєнс та адміністративні витрати

У коротко– та середньостроковій перспективі перехід на систему BEFIT може призвести до збільшення комплаєнсу та адміністративних витрат для страхових компаній. Адаптація до нових податкових правил, оновлення систем та перепідготовка персоналу потребуватимуть інвестицій. Однак у довгостроковій перспективі очікується, що більш впорядкована та послідовна податкова система призведе до економії коштів та підвищення ефективності.

Хоча BEFIT не спрямований безпосередньо на страхову галузь, його широкі наслідки для корпоративного оподаткування в ЄС, безсумнівно, вплинуть на цей сектор.

Директива спрямована на створення більш рівних умов гри, зменшення адміністративного тягаря та сприяння ефективності та справедливості оподаткування на єдиному ринку. Для європейського страхового ринку це може означати можливості для зростання і розширення, але також і виклики в адаптації до нового податкового режиму. Фактичний вплив залежатиме від остаточних деталей пропозиції BEFIT і того, як страхові компанії та регулятори відреагують на зміни.

Автор:  Nataly Kramer
Источник:  Beinsure
URL статьи:  https://beinsure.com/news/insurance-industry-eu-corporate-taxation/

«« Вернуться на первую страницу разделаАдміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес