На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
Оголошення
База знань
Пошук
Карта сайту
Коментарі
Інтерв'ю
Аналітика
Рейтинги
Поиск по сайту

Обговорення / Аналітика / Аналітика

НБУ вимагає від банків посилити перевірки СК в рамках фінмоніторингу: як це може позначитися на клієнтах

Версия для печати Версия для печати
27.02.2024 

Національний банк зажадав від банків "ретельно перевіряти та оцінювати страховиків як своїх клієнтів за індикаторами підозрілості фінансових операцій". Регулятор наполягає на посиленому фінансовому моніторингу страхових компаній з боку банків відповідно до базової постанови НБУ щодо фінмону №65. Про це йдеться у листі Нацбанку №21−0006/12220, підписаному заступником голови НБУ Дмитром Олійником.

Про що йдеться у листі

У ньому регулятор пояснює свою вимогу щодо посилених перевірок вітчизняних страхових компаній істотним заниженням обсягів страхової діяльності, яку Нацбанк виявив під час своїх досліджень.

"Національний банк України за результатами здійснення нагляду за страховиками виявив факти суттєвого заниження обсягів страхової діяльності деякими страховими компаніями, встановленими за результатами аналізу фінансових операцій відповідно до банківських виписок за відкритими рахунками в банках України та інформації, відображеної у звітних даних страховиків, які подаються до НБУ відповідно до вимог законодавства", – йдеться у листі Нацбанку.

Список згаданих деяких страхових компаній Національний банк не наводить. Тому посилення фінмоніторингу торкнеться всіх страховиків, що може призвести до затягування грошових транзакцій (через додаткові перевірки).

Источник:  Мінфін
URL статьи:  https://minfin.com.ua/ua/2024/02/27/122261002/

«« Вернуться на первую страницу разделаАдміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес