На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
Оголошення
База знань
Пошук
Карта сайту
Коментарі
Інтерв'ю
Аналітика
Рейтинги
Поиск по сайту

Обговорення / Аналітика / Аналітика

Глобальний ринок кіберстрахування очікує ще один рік зростання в 2024 році

Версия для печати Версия для печати
25.03.2024 

Глобальний ринок кіберстрахування очікує ще один рік зростання у 2024 році, але експерти попереджають про збільшення ризиків, йдеться у дослідженні Insurance Risk Monitor актуарної консалтингової компанії OAC.

Після рекордного зростання у 2023 році, коли глобальні обсяги кіберстрахування стрімко зросли, подібна тенденція також очікується і в 2024 році. Це зростання пояснюється як глибшим проникненням у сектори бізнесу, так і поглинанням галузями, що розвиваються.

Розмір глобального ринку кіберстрахування може сягнути 50 мільярдів доларів до 2030 року, хоча реалізація цього потенціалу пов'язана з трьома ключовими факторами: розподілом, управлінням ризиками та залученням капіталу.

Згідно з даними страхового брокера Howden, після значної корекції ринку страхування кіберризиків внаслідок стрімкого зростання претензій щодо програм-вимагачів у 2020 і 2021 роках, минулого року умови почали стабілізуватися, оскільки активність послабилася, а більш надійні засоби контролю ризиків стримали або пом'якшили атаки.

Однак, незважаючи на те, що рейтингове середовище залишається в основному прибутковим, експерти застерігають, що ризик зниження ринку значно зріс. Фактори, що сприяють цьому ризику, включають використання штучного інтелекту кіберзлочинцями, підвищені загрози атак, спонсорованих державою, і розповсюдження ризику через взаємопов'язані пристрої. Про це зазначав Форіншурер у звіті щодо нових трендів у страхуванні.

Незважаючи на загострення конкуренції на страховому ринку, тарифи вважаються достатніми для отримання прибутку страховиками від андеррайтингу. Примітно, що нещодавні виключення з договорів страхування щодо підтримуваних державою кібератак на окремі кіберризики спонукали компанії шукати страхове покриття в іншому місці. Тим не менш, ця зміна суттєво не зменшила обсяг страхових премій через зростання тарифів.

Кіберстрахування залишається привабливим ринком для існуючих компаній і нових капіталів, і є хороші можливості для зростання та прибутку від андеррайтингу.

Взаємодія зі страхувальниками, власниками страхового покриття та цедентами є ключем до забезпечення високої ефективності андеррайтингу. Страхувальники та цеденти все частіше звертаються до своїх страхових партнерів за досвідом і порадами, перш за все, щодо зменшення кіберризиків. Спільна робота зазвичай приносить дивіденди, оскільки вона може сприяти покращенню досвіду розгляду претензій і розміру тарифів, оскільки страхувальники цінують послуги з доданою вартістю, вважають аналітики.

Актуарії та ризик-менеджери відіграють важливу роль у нинішньому середовищі, яке швидко змінюється. Історичний досвід, ймовірно, потребуватиме коригування, щоб відобразити зміни в загальному середовищі ризику, умовах страхового покриття та поєднанні секторів у міру розвитку цього виду страхування.

Ризик-менеджери мають унікальну можливість допомогти страховикам зрозуміти ризик зниження доходів та причини накопичення збитків у всьому кіберпортфелі. Для кіберстрахування з'явилися різні моделі постачальників аналітики, але вони все ще знаходяться на стадії зародження і ще не досягли такої зрілості, як моделі стихійних лих.

Аналіз сценаріїв і глибоке актуарне занурення є, мабуть, найкращими інструментами, доступними на даний момент для справжнього розуміння ризиків, вважають актуарії OAC.

Источник:  Форіншурер
URL статьи:  https://forinsurer.com/news/24/03/25/43600

«« Вернуться на первую страницу разделаАдміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес