На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
Оголошення
База знань
Пошук
Карта сайту
Коментарі
Інтерв'ю
Аналітика
Рейтинги
Поиск по сайту

Обговорення / Аналітика / Аналітика

CMS опублікувала звіт 2024 року щодо угод M&A у Європі

Версия для печати Версия для печати
29.03.2024 

CMS опублікувала свій 16-й звіт щодо угод M&A у Європі, який висвітлює глибокий аналіз ринку M&A на основі даних про трансакції, у яких CMS виступила юридичним радником. Звіт аналізує рекордні 559 угод, які мали місце у 2023 році, що демонструє стійкість та адаптивність європейського ринку M&A на тлі складних глобальних умов. Велика кількість завершених угод є показником сильної позиції CMS попри загальний спад трансакційної активності в усьому світі.

Звіт CMS розкриває ключові тенденції в секторі M&A, такі як помітні зміни у стратегіях укладання угод, зростання кількості перевірок із питань екологічного, соціального і корпоративного управління (ESG) та вищі темпи стратегічних інвестицій порівняно із фінансовими інвестиціями. Незважаючи на складне макроекономічне середовище, прогнозується значна кількість інвестиційних можливостей у 2024 році, основою для яких має стати поступова стабілізація на ринку, зниження процентних ставок та інфляції.

Основні результати та висновки:

  • Стійка активність. Незважаючи на геополітичну напруженість та економічні виклики, у 2023 році ринок M&A залишався стійким, а CMS була залучена юридичним радником до рекордної кількості угод. Це свідчить про високий попит на стратегічні інвестиції та багатообіцяючі перспективи на 2024 рік.
  • Зміна у структурах ціноутворення. Помітно зменшилося використання механізму коригування купівельної ціни (PPAs) та положень про виплати за результатами діяльності проданої компанії (earn-outs), що свідчить про перехід до більш стабільних і передбачуваних підходів до формування покупної ціни. Ця тенденція свідчить про зростання довіри до точності оцінки та фінансової стабільності. Водночас, зменшення використання механізму фіксованої купівельної ціни (locked box) у невеликих трансакціях свідчить про тривалу невизначеність щодо ціноутворення.
  • Фактори ESG враховуються у невеликій кількості угод. Хоча частка спеціальних комплексних перевірок з питань екологічного, соціального і корпоративного управління (ESG) зросла з минулорічних 33% до 47%, кількість угод, у яких враховуються фактори ESG, залишається помірною. Очікується, що розвиток у цій сфері відбуватиметься з підвищенням регуляторного та репутаційного тиску.
  • Зростання стратегічних інвестицій. У звіті спостерігається значна присутність стратегічних інвесторів як у ролі покупців, так і продавців, що свідчить про стратегічне переформатування бізнес-портфелів у відповідь на зміни ринкових умов.
  • Розподіл ризиків. Хоча позовна давність для операційних гарантій скоротилась, її строк все ще складає від 12 до 24 місяців у більшості угод, при цьому в більшості випадків максимальний ліміт відповідальності є нижчим за 50% від купівельної ціни, що відповідає рівню попередніх років.
  • Стабільність страхування відповідальності за порушення гарантій і гарантій відшкодування збитків (W&I insurance). Використання страхування відповідальності за порушення гарантій і гарантій відшкодування збитків у європейських угодах, особливо у великих трансакціях, залишається на рівні 2022 року, а лідером у його використанні є Велика Британія.
  • Геополітичні та економічні фактори. Звіт підкреслює постійний вплив через війну в Україні та економічної невизначеності на трансакційну активність, але також зазначається про відновлення довіри на боргових ринках та можливі стимули до зростання, пов'язані з виборчими циклами.

Звіт CMS 2024 року щодо угод M&A у Європі робить акцент на оптимістичному прогнозі щодо M&A активності в Європі у 2024 році, наголошуючи на стійкості в умовах економічних викликів. Ключові тенденції свідчать про перехід до сприятливої для продавців динаміки та появу значної кількості можливостей для інвестування, що підживлюється підвищенням довіри на ринку та виходом стратегічних інвесторів на нові ринки.

Ознайомитися з повним текстом звіту CMS 2024 року щодо угод M&A у Європі можна за посиланням

.
Источник:  Юридична Практика
URL статьи:  https://pravo.ua/cms-opublikuvala-zvit-2024-roku-shchodo-uhod-m-a-u-ievropi/

«« Вернуться на первую страницу разделаАдміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес