Зберігається постійна прогалина в захисті нематеріальних активів: тільки 19% вартості нематеріальних активів застраховано порівняно з 60% відсотками для матеріальних, зазначається у висновках звіту про порівняння нематеріальних і матеріальних ризиків за 2024 рік, який підготував Aon.
Як повідомляється на її сайті, у звіті представлено інформацію для бізнесу, яка допоможе краще зрозуміти загрози ШІ, кібербезпеки та інтелектуальної власності (ІВ), що розвиваються, а також наголошується на ролі, яку страхування може зіграти в захисті нематеріальних активів, щоб допомогти організаціям ухвалювати обґрунтованіші рішення щодо розподілу своїх активів. обмежені ресурси для захисту від матеріальних і нематеріальних небезпек.
Ключові висновки звіту включають в себе: ймовірність збитку вища для нематеріальних активів, ніж для матеріальних активів, середня загальна вартість нематеріальних активів майже на 14% вища за вартість матеріальних активів. При цьому середньоімовірний максимальний збиток за нематеріальними активами майже на 37% вищий, ніж за матеріальними активами.
Згідно з висновками звіту 67% організацій використовують або планують використовувати продукти або послуги штучного інтелекту, 56% – стикалися з істотними або значними порушеннями безпеки або витоком даних один або кілька разів за останні 24 місяці.
"Хоча у більшості організацій немає конкретних полісів страхування інтелектуальної власності, майже дві третини організацій заявляють, що зацікавлені в їхньому придбанні", наголошується в повідомленні.
Aon спонсорувала дослідження, проведене Інститутом Ponemon, під час якого було відібрано 2462 організації в Північній Америці, Європі, на Близькому Сході, в Африці, Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та Латинській Америці, які займаються управлінням кіберризиками та діяльністю з управління корпоративними ризиками для своїх компаній.