Новий звіт Global Insurance Law Connect (GILC) демонструє, що стихійні лиха, пов'язані зі зміною клімату, кібербезпека, ШІ та регулювання, пов'язані із захистом прав споживачів, є "найбільшими викликами", які постануть перед страховиками у 2024 році.
Щорічний звіт GILC Risk Radar – це збірник думок юридичних фірм з 27 країн світу. Кожна фірма надає детальну інформацію про ключові зміни на страховому ринку у своєму регіоні та дає прогноз на наступний рік у цій країні.
Зосереджуючись на страховому ринку США, звіт показує, що він перебуває на критичному етапі, "борючись з багатогранними викликами, пов'язаними зі зміною клімату, вразливістю інфраструктури та ескалацією загроз кібербезпеки".
Зокрема, зміна клімату продовжує створювати різноманітні виклики через збільшення частоти і сили стихійних лих.
"Як наслідок, страховики перебувають під тиском необхідності адаптувати свої стратегії управління ризиками, включати кліматичні науки в практику андеррайтингу та співпрацювати з політиками для розробки стійких рішень, які забезпечують доступність страхового покриття в умовах мінливого клімату", – йдеться у звіті.
Що стосується Великобританії, GILC зазначає, що зараз на британському страховому ринку "інтригуючий період". Фірма пояснює, що традиційні страховики конкурують з керуючими генеральними агентами (MGA) з таких юрисдикцій, як Бермудські острови, пропонуючи страхове покриття за конкурентними тарифами.
Водночас, кількість повідомлень про обставини, які можуть призвести до виникнення страхового випадку, зростає, так само як і серйозність та частота страхових випадків, пояснюється у звіті.
Ще одним ключовим страховим ринком, на який варто звернути увагу, є бразильський, який, на думку GILC, переживає критичний момент переходу через зростання страхових технологій, появу штучного інтелекту та консолідацію довгострокових наслідків відкриття ринку перестрахування у 2007 році.
Звертаючись до Австралії, GILC зазначає, що австралійські страховики продовжують зміцнювати свій захист від кіберзагроз і впроваджують кіберстійкість в процес прийняття оперативних і стратегічних рішень.
Австралійські страховики інвестують у захист свого бізнесу та своїх клієнтів, а також у захист конфіденційної інформації.
GILC заявив, що страховики по всій Австралії використовують штучний інтелект для оптимізації ринкових операцій, а також для допомоги в ціноутворенні, управлінні претензіями, андеррайтингу, продажах, дистрибуції та розробці продуктів. Крім того, страховики впроваджують чат-ботів і віртуальних помічників, які допомагають скоротити трудомісткий людський внесок.
Ще одна країна, яку варто виділити – Німеччина, де кібер-ризики все ще залишаються домінуючою темою на страховому ринку країни, особливо у сфері страхування директорів та посадових осіб (D&O).
Крім того, GILC зазначає, що питання ланцюгів поставок продовжуватимуть турбувати страховиків і страхувальників на німецькому страховому ринку у 2024 році і надалі через терористичні атаки, особливо в прибережних регіонах Ємену та Сомалі.
Джилліан Девідсон, голова Global Insurance Law Connect та партнер Sparke Helmore, прокоментувала це питання: "Ми продовжуємо спостерігати появу основних тенденцій, які змінюють страхову індустрію на кожному ринку і мають значний глобальний вплив. Звіт показує, що страховики майже на всіх ринках борються з кліматичними потрясіннями, реагують на підвищену чутливість до кіберзагроз і використовують потенціал інновацій, який надає штучний інтелект, і все це на тлі зростаючих геополітичних ризиків".
Додаючи: "Новою темою, яка з'явилася в цьогорічному звіті, є зосередження уваги на регуляторних та комплаєнс-викликах, з якими стикаються страховики, пов'язаних із захистом прав споживачів. Клієнти хочуть отримувати повністю індивідуальний та персоналізований досвід, а регулятори наполягають на тому, щоб більше уваги приділялося інтересам клієнтів. Вони хочуть більшої прозорості, суворішого регулювання страхової практики та справедливого ставлення до страхувальників".