На главную страницу
 
Головна
Про нас
Новини
Обговорення
Оголошення
База знань
Пошук
Карта сайту
Коментарі
Інтерв'ю
Аналітика
Рейтинги
Поиск по сайту

Обговорення / Аналітика / Аналітика

Зростання кількості електромобілів сприяє зростанню страхового ринку: Swiss Re

Версия для печати Версия для печати
24.06.2024 

У своєму нещодавньому звіті перестрахувальна компанія Swiss Re прогнозує 30-відсоткове щорічне зростання світових продажів електромобілів (EV) до 2030 року, в результаті чого ринок страхування електромобілів перевищить 200 мільярдів доларів США до 2030 року порівняно з 51 мільярдом доларів США у 2022 році.

На таке зростання ринку впливає зміна стилю водіння електромобілів, витрат на ремонт та пов'язаних з ними ризиків, що створює виклики для прибутковості андеррайтингу та вказує на необхідність тіснішої співпраці між автовиробниками та страховиками.

Незважаючи на збір високих премій, у 2023 році страховики зіткнулися з комбінованими коефіцієнтами страхування електромобілів, що перевищували 100%, що підкреслює важливість посилення співпраці для досягнення сприятливих результатів для всіх зацікавлених сторін.

Світовий ринок електромобілів (EV) стрімко зростає, створюючи новий ландшафт ризиків для сектору автострахування. У 2023 році у світі буде продано близько 14 мільйонів електромобілів, що на 35% більше, ніж у попередньому році, і становитиме 18% від загального обсягу продажів автомобілів, при цьому перехід до електромобілів відбувається по-різному в різних регіонах.

У той час як у США на електромобілі припадає близько 10 відсотків усіх проданих автомобілів, Китай може похвалитися 38 відсотками, а ЄС – в середньому 22 відсотками, причому країни Північної Європи лідирують з показником понад 50 відсотків. Прогнози Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) передбачають подальше 30-відсоткове щорічне зростання продажів електромобілів у період з 2022 по 2030 рік, а до 2035 року електромобілі становитимуть половину всіх продажів нових автомобілів у світі, досягнувши, за оцінками, 73 мільйонів одиниць, проданих у 2040 році.

Водночас ринок страхування електромобілів розширюється порівнянними темпами: дослідження прогнозують двозначні річні темпи зростання до 2030 року, в результаті чого розмір світового ринку перевищить 200 мільярдів доларів США у 2030 році порівняно з 51 мільярдом доларів США у 2022 році.

Однак підвищення рівня аварійності та вартості ремонту створює безпосередні проблеми для андеррайтингу, що потенційно вимагає більш тісної співпраці між страховиками та виробниками електромобілів для подолання нових ризиків.

Поширення електромобілів створює нові елементи ризику для страховиків, пов'язані зі змінами в поведінці водіїв, ризиками для транспортних засобів та витратами на ремонт. Швидке прискорення електромобілів порівняно з автомобілями з ДВЗ підвищує ризик аварій: Китай повідомляє про майже вдвічі більший рівень аварійності серед електромобілів порівняно з ДВЗ.

Занепокоєння також викликає інфраструктура зарядних станцій, заміна акумуляторів та накопичення ризиків пожеж і вибухів. Витрати на ремонт електромобілів, як правило, вищі: дослідження показують значну різницю – від 26,6% у США до 35% у Німеччині та Великій Британії.

Фактори, що впливають на ці вищі витрати, включають розміщення критично важливих компонентів, більш широке використання цифрових датчиків і радарів, а також складності в діагностиці та ремонті через велику кількість вбудованого програмного забезпечення та інтеграцію компонентів.

Щоб збільшити продажі, виробники електромобілів виходять на страховий ринок або співпрацюють зі страховиками, але підвищені ризики та витрати на ремонт електромобілів створюють певні проблеми. У Китаї страхові премії за страхування електромобілів у 2023 році були на 81% вищими, ніж за стандартне автострахування, аналогічні тенденції спостерігаються і в Європі. У Великобританії страхові премії на електромобілі подвоїлися порівняно з автомобілями з ДВЗ, досягнувши 1344 фунтів стерлінгів (1700 доларів США) до 2023 року.

Незважаючи на таке зростання, премії можуть не покривати страхові збитки, оскільки китайські страховики електромобілів звітують про комбіновані коефіцієнти понад 100%. Посилення співпраці між страховиками та виробниками електромобілів могло б вирішити ці проблеми, використовуючи знання про ризики транспортних засобів та дані про водіння для створення страхових рішень, адаптованих до потреб водіїв.

Джерело:  Reinsurance News
URL статті:  https://www.reinsurancene.ws/electric-vehicle-surge-drives-insurance-market-highs-swiss-re/

«« Вернуться на первую страницу разделаАдміністрація сайту не завжди поділяє думку авторів чиї статті розміщені на ресурсі.
При використанні матеріалів сайту гіперпосилання www.insurancebiz.org обов'язкове.
© 2006-2024 Асоціація Страховий Бізнес